Ağız İçi Siğiller

Ağız İçi Siğiller ve tedavisi

Ağız İçi Siğiller, Siğiller, Siğil, Ağız İçi HPV, Ağız İçi Siğillerden kurtulanlar, Ağız İçi Siğillerden iyileşenler, Kurtulanlar, iyileşenler, forum, forumlar.

Ağız İçi Siğiller bitkisel kürler yorumlar kurtulanların sayfaları.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

HPV Ağız İçi Siğiller LEZYONLAR

HPV (insan papilloma virusu) cinsel münasebet geride bıraktığımız en süregelen virus tarzıdir.

HPV hanımlarda sık sık rahim ağzı kanserine sebep olmaktadır. Meydana getirilen çalışmalarda ağız kanserine de sebep bulunmuş olduğu görülmüştür.

Ağız kanserleri sık sık 40 yaşın üstünde meydana çıkmakta, erkeklerde bayanlara gore 2 kat daha fazlaca görülmektedir.

Ağız kanserlerinin sebebi olarak sigara

Ağız kanserlerinin sebebi olarak sigara,tütün ürünleri çiğneme, alkol ve HPV virüsü bulunduğun görülmüştür. Bu kanser sık sık dil,ağız tabanı,dudak ve diş etlerinde görülür.

HPV virusunun 200 dan fazlaca seçimi mevcuttur.Bilhassa HPV 16 kanser vakalarında görülen tipdir. Bu virus oral cinsellik yolu ile bulaşabilmektedir.Ağız mukoza yapısı genital bölge mukozası ile benzer yapıda olup bu virusun yerleşmesine ve siğile benzer lezyonlar meydana gelmesine namacıyla olur.

Meydana getirilen ilişkilendirilmesi ekip çalışmalarında oral cinsellik meydana getiren ve HPV virusu olan hastalarda kanser vakaları 3 kat fazlaca görülmüştür. Sigara ve alkol tüketimi bu seviyesi daha da arttırmaktadır.

Birden fazlaca partneri olan hanım hastalarda HPV virusu %90 seviyesinda görülmektedir. Ağız kanserleri heryıl 10.000 kişide görülmektedir.

Bilhassa bekareti önemli bulunmuş olduğu toplumlarda oral cinsellik sık sık uygulanmaktadır.Bu yolla bulaşan HPV virüsünü meme başı görünümünde siğillere sebep olmaktadır. Ağız İçi Siğil Bu dokular bazı etkenler de eklendiğinde ağız kanserine dönüşebilir.Ağız kanserlerinin tüm kanserler içersinde görülme sıklığı %2-5 seviyesindadır.

HPV’nin en sık namacıyla bulunmuş olduğu bulgu genital bölümde görülen siğillerdir. Ciltten hafifçe kabarık, yumUşak olan bu siğiler cinsel bölgeyi gerçekleştiren deride, vajina ile makat içinde, anüs çevresinde, bacakların iç kısmında, penis ucunda ya da çevresinde görülebilir. Ağız İçi Siğil resimleri Anal ya da oral cinsellik arkasından ağız içi ve makat içersinde de siğiller meydana çıkabilir. Bazı hallerde vajina içersinde ve rahim ağzı üstünde de siğiller olabilir.

Ağız İçi Siğil resimleri: Korunma

HPV virüsü oral ve anal cinsellik de dahil olmak suretiyle her türlü cinsel ilişki ve ciltten cilde ilişki yolu ile de rahatça bulaşabildiğinden cinsel açıdan etken olan hanım ya da adam hepimiz HPV enfeksiyonları yönünden risk altındadır. Fakat bazı şahıslarda risk daha yüksektir. Bunlar:

• Yaşamının rastgele bir döneminde ansızın fazlaca partneri olanlar.

• Partneri daha eskiden ansızın fazlaca kişiyle ilişkita bulunmuş şahıslar

• Cinsel yaşantısı erken yaşta başlayanlar

• Kendisinde ya da partnerinde halen ya da daha eskiden öteki türde cinsel yolla bulaşan hastalık hikayesi olan

• HPV’den korunmanın en etkili yolu riskli şahıslar ile birlikte olmamaktır. Rahim ağzı kanserleri amacıyla aşı programı uygulanmaktadır bu aşı ağız kanserleri amacıyla de denenmektedir.