Erkeklerde HPV Tedavisi

Erkeklerde HPV Tedavisi Genital Siğil Türkiye.

Erkeklerde HPV Tedavisi, HPV virüsü, HPV den kutulanlar, HPV den iyileşenler, HPV belirtileri, Siğil forum, HPV Forum, Genital siğiller, HPV den siğillere çare

Erkeklerde HPV Tedavisi, HPV Türkiye, Erkeklerde Genital siğil tedavisi, Erkeklerde HPV virüsü ağız içi siğil tedavisi, Erkeklerde makat siğil tedavisi, Siğillere kati çözüm, Hpv virüsüne kati çözüm, Naturel çözüm.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Erkeklerde HPV Genital Siğil virüs enfeksiyonu

HPV (insan papiloma virüsü) enfeksiyonu, cinsel yolla en sık bulaşan enfeksiyondur. Genital Siğil Cinsel etken olan hanım ve adamların yarısından bir çok hayatlarının bir döneminde bu virüsle enfekte olurlar. Bir tek ABD’de her yıl 14 milyon yeni HPV enfeksiyonu vakası meydana çıkar.

Bu virüs genel anlamda hanımlarda kendini belli etmiş olduğu amacıyla, adamların bu enfeksiyona yakalanmadığı ya da yalnızca taşıyıcı oldukları benzer biçimde hatalı bir inanış vardır. Bu yazımızda Genital Siğil HPV enfeksiyonlarının erkeklerde neticeları, bulgu, risk faktörleri, tanı, tedavi ve korunma yollarını bulabilirsiniz.

– Virüs nedir? Virüslerin kısa zamanı ve kanser yapıcı virüsler

Erkeklerde HPV Genital Siğil enfeksiyonu – Dikkat çeken noktalar:

• Amerikan Kanser Derneği’nin (ACS) çalışmalarına gore ABD’de senelik aşağı yukarı 2.120 şahsa penis kanseri tespiti ve aşağı yukarı 2.950 adama anal/makat kanser tespiti konulmaktadır.

• Anal kanser riski, eşcinsel ve bisexuel erkeklerde, yalnızca hanımlarla cinsel ilişkia giren erkeklere oranla aşağı yukarı 17 kat daha yüksektir. Genital Siğil HIV (insan immün yetmezlik virüsü) olan adamların de bu kanseri alma riskleri daha yüksektir.

• Batılı toplumlarda, hem erkeklerde hem hanımlarda, baş-boyun kanserlerinin yarıdan bir çok HPV ile orantılıdır (bilhassa dil kökü ve tonsil kanserleri).

Erkeklerde HPV Genital Siğil enfeksiyonu bilgilerı nedir?

200’den oldukca HPV türü vardır. Ortalama 30’u genital enfeksiyonlarla orantılıdır. Bu çeşitler düşük ya da yüksek riskli olabilir. Düşük riskli olan çeşitlerin rastgele bir sendromu olmayabilir. Yüksek riskli olanlar ise penis ve anüste hücresel değişimlere ve penil, anal ve oral (baş-boyun) kanserlerine namacıyla olabilir.

HPV’li adamların çoğunda enfeksiyon, rastgele bir şikayete yol açmadığı amacıyla şahıslar enfeksiyonu bulunduğunu fark etmez. Eğer geçmeyen bir enfeksiyon var ise, şu bölgelerde kanser riskiyle beraber genital siğiller de olabilir:

• penis

• skrotum

• anüs

• Hem de ağız ve boğaz bölgesinde polipler (mesela larengeal papillomlar)

Bu alanlarda anormal cilt farkılıkları fark ederseniz, daha oldukca değerlendirme amacıyla hekime görünün.

Erkeklerde HPV enfeksiyonu iyi mi oluşur, bulaşır?

HPV hem erkeklerde hem de hanımlarda vajinal, anal, oral ilişki ya da ilişki ile partnerler içinde bulaşır. Bir çok insan partnerine bu enfeksiyonu taşıdığının bilincinde olmaz zira her zaman bir sendromu olmaz. Erkeklerde görülme seviyesi bayanlara gore daha azdır.

HPV, bu virüsü taşıyan şahıslarla cinsel ilişkia giren her adama bulaşabilmekle beraber, şu durumlar, bulaşma ve HPV ilişkilı hastalıkların oluşma tehlineti artırmaktadır.

• sünnetsiz erkekler

• HIV ya da organ nakli namacıylaiyle zayıf bağışıklık sistemi olan erkekler

• Eşcinsel ilişkia giren erkekler

Erkeklerde HPV iyi mi tespit edilir?

Şu anda, erkeklerde HPV’yi belirlemek amacıyla tavsiye edilen bir kontrol bulunmamaktadır (hanımlarda ise Pap-smear ile alınan örnekte HPV-DNA bakılmaktadır).

HPV ile ilişkilı bulgu-bulgu olursa bu tarz şeyleri hekiminize bildirmeniz önemlidir; rastgele bir anormal cilt büyümesi ya da penis, skrotal, anal ya da boğaz bölgenizde farklılıklar benzer biçimde. Bunlar kanserin erken bilgilerı olabilir. HPV’nin namacıyla bulunmuş olduğu anal kanser riski yüksek olan eşcinsel ve bisexuel erkekler amacıyla anal Pap testleri uygulanabilir. Anal bir Pap testinde, doktor anüsteki hücreleri toplar ve hemen sonra laboratuarda anormallik var mı diye denetim ettirir.

Erkeklerdeki genital siğilleri tespiti Genital Siğil bölgesini görsel olarak denetim ederek yapılır. Bazı hekimlar, görülemeyen siğillerin tanımlanmasına destek olmak amacıyla bir çözelti uygulayabilirler. Fakat kontrol net netice vermez. Arada sırada düzgüsel cilt hata sonucu bir siğil olarak tanımlanır.

Erkeklerde HPV Genital Siğil tedavisi

Şu anda HPV amacıyla bir tedavi yoktur. Genital Siğil HPV‘nin namacıyla bulunmuş olduğu siğiller dermatolojik yaklaşımlarla; baş-boyun bölgesindeki polipler interferon, anti-viral ilaçlar ve cerrahi yaklaşımlarla tedavi edilebilir. HPV ile ilişkili kanserler, bilhassa erken tespit edildiğinde tedavi talihi yüksektir. Erken söze girmek önemlidir, bu amaçla HPV ilişkilı bulgu ve bilgiler yaşıyorsanız derhal bir hekime görünmelisiniz.

HPV tehlinetizi iyi mi azaltabilirsiniz?

Genital Siğil Kendinizi HPV’ye karşı koruyabilmenin en iyi yollarından biri HPV aşısıdır. 12 yaşına kadar aşı yaptırmanız tavsiye edilmesine karşın, 26 yaşına kadar hala aşı olabilirsiniz.

– HPV Aşı Rehberi Yenilendi! Bu vesile ile HPV aşısı nedir öğrenelim

Daha ileri yaşlarda ise kendinizi şu şekilde koruyabilirsiniz:

• Cinsel partner miktarını sınırlamak, tek eşli olmak

• Prezervatifleri doğru ve tutarlı bir halde kullanmak

• Genital siğil var ise bir eş ile cinsel ilişkitan uzak durmak

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !