HPV Türkiye

Erkeklerde HPV Tedavisi

Erkeklerde HPV Tedavisi Genital Siğil Türkiye.

Erkeklerde Genital siğil tedavisi Türkiye. Erkeklerde HPV virüsü, Ağız içi siğil tedavisi, Erkeklerde makat siğil tedavisi

Erkeklerde HPV Tedavisi, HPV Türkiye, Erkeklerde Genital siğil tedavisi, Erkeklerde HPV virüsü ağız içi siğil tedavisi, Erkeklerde makat siğil tedavisi, Siğillere kesin çözüm, Hpv virüsüne kesin çözüm, Doğal çözüm.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Erkeklerde HPV Tedavisi

Erkeklerde HPV Genital Siğil virüs enfeksiyonu

HPV (insan papiloma virüsü) enfeksiyonu, cinsel yolla en sık bulaşan enfeksiyondur. Genital Siğil Cinsel aktif olan kadın ve erkeklerin yarısından çoğu hayatlarının bir döneminde bu virüsle enfekte olurlar. Sadece ABD’de her sene 14 milyon yeni HPV enfeksiyonu olayı meydana çıkar.

Bu virüs genelde kadınlarda kendini belli ettiği amacıyla, erkeklerin bu enfeksiyona yakalanmadığı ya da yalnızca taşıyıcı oldukları gibi hatalı bir inanış vardır. Bu yazımızda Genital Siğil HPV enfeksiyonlarının erkeklerde neticeları, bulgu, risk faktörleri, tanı, tedavi ve korunma yollarını bulabilirsiniz.

– Virüs nedir? Virüslerin kısa tarihi ve kanser yapıcı virüsler

Erkeklerde HPV Genital Siğil enfeksiyonu – Dikkat çeken noktalar:

• Amerikan Kanser Derneği’nin (ACS) çalışmalarına göre ABD’de senelik aşağı yukarı 2.120 şahsa penis kanseri tespiti ve aşağı yukarı 2.950 erkeğe anal/makat kanser tespiti konulmaktadır.

• Anal kanser riski, eşcinsel ve biseksüel erkeklerde, yalnızca kadınlarla cinsel ilişkia giren erkeklere oranla aşağı yukarı 17 kat daha yüksektir. Genital Siğil HIV (insan immün yetmezlik virüsü) olan erkeklerin de bu kanseri alma riskleri daha yüksektir.

• Batılı toplumlarda, hem erkeklerde hem kadınlarda, baş-boyun kanserlerinin yarıdan çoğu HPV ile orantılıdır (bilhassa dil kökü ve tonsil kanserleri).

Erkeklerde HPV Genital Siğil enfeksiyonu bilgilerı nelerdir?

200’den çok HPV türü vardır. Yaklaşık 30’u genital enfeksiyonlarla orantılıdır. Bu çeşitler düşük ya da yüksek riskli olabilir. Düşük riskli olan çeşitlerin rastgele bir sendromu olmayabilir. Yüksek riskli olanlar ise penis ve anüste hücresel değişimlere ve penil, anal ve oral (baş-boyun) kanserlerine namacıyla olabilir.

HPV’li erkeklerin çoğunda enfeksiyon, rastgele bir şikayete yol açmadığı amacıyla şahıslar enfeksiyonu bulunduğunu fark etmez. Eğer geçmeyen bir enfeksiyon varsa, şu bölgelerde kanser riskiyle birlikte genital siğiller de olabilir:

• penis

• skrotum

• anüs

• Hem de ağız ve boğaz bölgesinde polipler (örneğin larengeal papillomlar)

Bu alanlarda anormal cilt farkılıkları fark ederseniz, daha çok değerlendirme amacıyla hekime görünün.

Erkeklerde HPV enfeksiyonu nasıl oluşur, bulaşır?

HPV hem erkeklerde hem de kadınlarda vajinal, anal, oral ilişki ya da ilişki ile partnerler arasında bulaşır. Çoğu insan partnerine bu enfeksiyonu taşıdığının farkında olmaz zira her vakit bir sendromu olmaz. Erkeklerde görülme seviyesi bayanlara göre daha azdır.

HPV, bu virüsü taşıyan şahıslarla cinsel ilişkia giren her erkeğe bulaşabilmekle birlikte, şu durumlar, bulaşma ve HPV ilişkilı hastalıkların oluşma tehlineti artırmaktadır.

• sünnetsiz erkekler

• HIV ya da organ nakli namacıylaiyle zayıf bağışıklık sistemi olan erkekler

• Eşcinsel ilişkia giren erkekler

Erkeklerde HPV nasıl tespit edilir?

Şu anda, erkeklerde HPV’yi belirlemek amacıyla tavsiye edilen bir test bulunmamaktadır (kadınlarda ise Pap-smear ile alınan örnekte HPV-DNA bakılmaktadır).

HPV ile ilişkilı bulgu-bulgu olursa bunları hekiminize bildirmeniz önemlidir; rastgele bir anormal cilt büyümesi ya da penis, skrotal, anal ya da boğaz bölgenizde farklılıklar gibi. Bunlar kanserin erken bilgilerı olabilir. HPV’nin namacıyla bulunduğu anal kanser riski yüksek olan eşcinsel ve biseksüel erkekler amacıyla anal Pap testleri uygulanabilir. Anal bir Pap testinde, hekim anüsteki hücreleri toplar ve daha sonra laboratuarda anormallik var mı diye denetim ettirir.

Erkeklerdeki genital siğilleri tespiti Genital Siğil bölgesini görsel olarak denetim ederek yapılır. Bazı hekimlar, görülemeyen siğillerin tanımlanmasına yardımcı olmak amacıyla bir çözelti uygulayabilirler. Ama test net netice vermez. Arada sırada normal cilt hata sonucu bir siğil olarak tanımlanır.

Erkeklerde HPV Genital Siğil tedavisi

Şu anda HPV amacıyla bir tedavi yoktur. Genital Siğil HPV’nin namacıyla bulunduğu siğiller dermatolojik yaklaşımlarla; baş-boyun bölgesindeki polipler interferon, anti-viral ilaçlar ve cerrahi yaklaşımlarla tedavi edilebilir. HPV ile ilişkili kanserler, bilhassa erken tespit edildiğinde tedavi talihi yüksektir. Erken araya girmek önemlidir, bu amaçla HPV ilişkilı bulgu ve bilgiler yaşıyorsanız derhal bir hekime görünmelisiniz.

HPV tehlinetizi nasıl azaltabilirsiniz?

Genital Siğil Kendinizi HPV’ye karşı koruyabilmenin en iyi yollarından biri HPV aşısıdır. 12 yaşına kadar aşı yaptırmanız tavsiye edilmesine rağmen, 26 yaşına kadar hala aşı olabilirsiniz.

– HPV Aşı Rehberi Yenilendi! Bu vesile ile HPV aşısı nedir öğrenelim

Daha ileri yaşlarda ise kendinizi şu şekilde koruyabilirsiniz:

• Cinsel partner miktarını sınırlamak, tek eşli olmak

• Prezervatifleri doğru ve tutarlı bir şekilde kullanmak

• Genital siğil varsa bir eş ile cinsel ilişkitan uzak durmak

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !