Türkiye’de Hpv’li Kadın Olmak

Türkiye’de Hpv’li Kadın Olmak

Türkiye’de Hpv’li Kadın Olmak Hpv Hanım, Hpv Hanımlarda, Hanımlarda hpv, Rahim ağzı kanseri, Hpv haberleri, Hpv haberi, Hpv haberlerde, hpv tedavi şekilleri, Hpv nedir, Hpv güncel haber,

Hpvli hanımefendiler, Hpv çözümüHpv Hanım haber, Hpv Türkiye haberler. Hpv hakkında data, HPV virüsü, Hpv tedavisi, HPV Forum, Hpv Genital siğil tedavisi

Dünyada her yıl 500 binden fazla hanım rahim ağzı kanseri ile karşı karşıya kalıyor. HPV isminde olan virüsün niçin olduğu bu hastalık hanımlarda ölüm sebeplerinin başlangıcında geliyor.

2 dakikada 1 kadın buna yeniliyor

Rahim ağzı kanseri hanım üreme organlarında gelişen bir kanser türüdür. HPV doğrusu “Human Papilloma Virüsler” yaygın görülür, emare göstermez ve oldukça bulaşıcıdır. HPV, rahim ağzı kanserlerinin neredeyse tümünden mesuldür.

Bu kayıpların en mühim sebebi ise lüzumlu tarama testleri ve kontrollerin zamanında yapılmaması olarak gösteriliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Hanım Hastalıkları ve Doğum Doç. Dr. Tolga Ergin, rahim ağzı kanseri ve tedavisi hakkında data verdi.

HPV’ye yakalanmış bayanların çoğunun vücut müdafa sistemleri virüsü temizlemek için yeterlidir. Fakat virüsün belirli tiplerinden arınmamış bazı hanımlarda rahim ağzı kanseri gelişebilmektedir. İstatistikler her 10 hanımdan 8’inin hayatlarının herhangi bir döneminde HPV ile karşılaştığını; sadece bu kişilerden yalnız 1-2’sinin rahim ağzı kanseri olacağını göstermektedir.

Hastalığa yol açan HPV virüsünden korunmak için önlemler almak ve tertipli sıhhat kontrolleri yaptırmak erken dönemde saptanması halinde tedavi şansını artırmaktadır.

Kadınlarda en sık görülen 2. kanser türü

Rahim ağzı kanseri, 15-44 yaş arası hanımlarda en sık görülen ikinci kanser türüdür. Meme kanseri ilk sırada yer almasına karşın kaybedilen yaşam yılı olarak bakıldığında rahim ağzı kanseri, meme kanserinin de önüne geçmektedir.

Cinsel yolla bulaşan bir virüs

Kanserin oluşmasına yol açan HPV virüsü cinsel yolla bulaşan bir virüstür. HPV enfeksiyonları tüm dünya ile beraber vatanımızda de artmaktadır. (HPV Hanım, HPV Adam Tedavisi, Türkiye)

Eşlerden birisinin daha evvelde almış olduğu virüs onda bir hastalık yapmazken, bilhassa bayanlarda daha sık olmak suretiyle cinsel bölgede siğillere ve rahim ağzının, dış genital bölge ve üreme yollarında kansere sebep olabilmektedir. Rahim ağzı kanseri başta herhangi bir Ağrı, emare veremeyebilir.

Korunmanın en rahat yolu aşılanma (HPV Hanım, HPV Adam Tedavisi, Türkiye)

Rahim ağzı kanseri tüm dünyada hanımlarda görülen kanserler içinde 2. sırada yer almasına ve ölümcül olabilmesine rağmen bununla beraber önlenebilir bir hastalıktır. Bunun için 9-13 yaş arası kız çocuklarında HPV’ye karşı rutin aşılama önerilmektedir.

Maksimum yarar için aşı, HPV ile olası karşılaşmadan ilkin uygulanmalıdır. Daha ilkin aşılanmamış 13 yaş üstü adolesan kızların ve bayanların da aşılanması önerilir. (HPV Hanım, HPV Adam Tedavisi, Türkiye)

3 doz HPV aşısının tamamını yaptırmak ve smear testleri için tertipli olarak doktora gitmek rahim ağzı kanserinden korunmanın en rahat yoludur. Aşı yakalanma riskinizi mühim oranda azaltsa da, aşı olduktan sonrasında hekim kontrolü ve smear testinin tertipli olarak yaptırılması önemlidir.

Sigara ile bağlantısı yok demeyin (HPV Hanım, HPV Adam Tedavisi, Türkiye)

Sigara her kanser türünde olduğu benzer biçimde rahim ağzı kanserinde de etkilidir. Bir tek sigarayı bırakmakla, mevcud kanser öncesi öncül hücrelerin gerilemesi sağlanabilir. Bununla birlikte tertipli beslenme ve egzersiz, kafi dinlenme, kaliteli uyku ve stresin azaltılması HPV’ye karşı muharebede bağışıklık sisteminin devamlı güçlü kalmasını elde edecektir.

HPV virüsü Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.  (HPV Hanım, HPV Adam Tedavisi, Türkiye)

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir