Ascus Cin 1 2 3 Nedir? Açıklamalar

Ascus Cin 1 2 3 Nedir? Açıklamalar Tedavisi

Ascus Cin 1 2 3 Nedir? Açıklamalar.  Cin 1 2 3 Nedir? Izahat CIN terimi cervical intraepithelial neoplazi kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe karşılığı rahim ağzının epitel hücreleri içinde sınırı olan kanseri anlamındadır.

Ascus Cin 1 2 3 Nedir? Terimin içinde ascus

Terimin içinde her ne kadar kanser tabiri var ise da bu durum neredeyse kansere dönüşmemiş bir vakası ifade etmektedir. Ascus Cin 1 2 3 Nedir? Izahat Aslına bakarsan yeni patoloji sisteminde (Bethesta Sistemi) neoplazi (kanser) tabiri kaldırılmış yerine lezyon terimi getirilmiştir. Ascus Yeni sistemde LSIL ve HSIL ifadeleri kullanılmaktadır.

ASCUS Askus ASC-H Bitkisel Ürünler

Ascus hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak ascustan kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz ASCUS Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz.

Ascus HSIL CIN 2 ve CIN 3 ile aynıdır.

LSIL düşük dereceli epitelyal lezyon, HSIL yüksek dereceli epitelyal lezyon anlamındadır. LSIL CIN 1 ile aynıdır. HSIL CIN 2 ve CIN 3 ile aynıdır. Patoloji raporlarında çoğunlukla her iki sistem kullanılarak netice verilir.

Ascus Smear sonucunda ya da biyopsi sonucunda

Smear sonucunda ya da biyopsi sonucunda CIN 1 (LSIL) sonucu çıkan hastalar asla tedavi verilmeden kendi hallerine bırakılsalar bunların %62,7’si geriler şu demek oluyor ki normale döner, %18,6’sı değişiklik göstermez ve aynı kalır, %18,6’sı ise CIN2/CIN3 (HSIL)’e ilerler.

Ascus CIN2/CIN3 (HSIL)’in kansere dönüşme ihtimali

Ascus CIN 1 (LSIL) ‘in kansere ilerleme ihtimali %0.15 iken Ascus CIN2/CIN3 (HSIL)’in kansere dönüşme ihtimali %1.44’ dür. Cin 1 2 3 Nedir? Izahat Sonucu CIN 1 (LSIL) çıkan hastalar %47.39 ihtimalle kendiliğinden normale dönerken, CIN 2/CIN3 (HSIL) çıkanların %35.03 ‘ü CIN 1 (LSIL)’ e geriler.

Ascus CİN 1 CİN 2 CİN 3 FORUM SAYFASI

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir