Genital siğiller kansere dönüşebilir.

Genital siğiller kansere dönüşebilir.

Genital siğiller kansere dönüşebilir., Genital kanserler, Makat kanseri, Vajina kanseri, Rahim kanseri Genital siğil tedavisi, HPV virüsü, Hanımlarda hpv, Erkeklerde hpv, Çocuklarda hpv, Kızlarda hpv, HPV naturel tedavisi nedir?

Tedavi edilmeyen genital siğil kansere dönüşebilir

HPV virüsünün tanısı iyi mi konulur?
Human Papilloma Virüs(HPV) sık rastlanan bir virüs çeşididir. Bir DNA virüsüdür ve siğiller, papillomlar, serviks kanserine sebep olur.

Genital siğiller kansere dönüşebilir. Cinsel yönden etken bireylerin fazlası, hayatlarının bir devreinde bu virüs ile karşılaşırlar.

HPV erkekte penis üstü ve genital bölümde , hanımda dış genital organlar, vagina ve rahim ağzına yerleşir.

HPV virüsünün 120’nin üstünde seçimi vardır, bilhassa genital bölümde görülmesine rağmen bazı çeşitleri anal bölge, ağız içersinde (oral sex amacıylaiyle) görülebilmektedir.

HPV virüsü bedene girdikten sonrasında dönem dönem alevlenmeler ile meydana çıkabilmektedir.

Genital siğiller kansere dönüşebilir. HPV (Human papilloma virüsünün) genital siğil ya da kondilom denen lezyonlara yol açabilir.

Hanımda ve erkekte çıkmış olduğu bölgeye bakılırsa kanser oluşumuna sebep olabilir. Hanımda rahim ağzı kanseri, adam ve hanımda anüs çevresinde anal kanser, erkekte penis ve üretra hem de mesane kanserine yol açabilmektedir. Genital kanserler, Makat kanseri, Vajina kanseri, Rahim kanseri Aynı şekilde oral sex amacıylaiyle ağız içersinde , dilde, damakta lezyonlar yaratarak kanser oluşumuna zemin oluşturabilirler.

Her HPV seçimi kansere sebep olmaz iken, hastalığın yinelaması , bedende etken lezyon oluşması kişinin bağışıklık sistemi ile ilgilidir. Bazı insanoğlu virüs ile karşılaşmalarına rağmen hiçbir bulgu vermeden virüs gövde doğrulusunda yok edilebilmekte ya da taşıyıcılık diye tanımladığımız hastalık olmadan yalnızca bulaşıcılık özelliği kalmaktadır.

HPV virüsünün tanısı iyi mi konulur?

HPV virüsünün tanısı manzarasıne bakılarak konulur. Dıştan manzarası karnıbaharı çağrıştırır şekildedir, şüphede kalınan lezyonlar patolojik değerlendirme ile virüsün seçimi belirlenir.

Bayanlarda smear testi ile virüs zenginliği araştırılırken erkeklerde genital bölgenin büyüteçli hususi gözlükler ile değerlendirilmesi , şüpheli lezyonlardan numune alınıp patolojik değerlendirme yapılması ile tanı konur.

Erkeklerde penis ağzına (mea) yakın lezyon olması ya da idrarda kan hücrelerinin görülmesi idrar yolunun kamera ile değerlendirilmesini gerektirir. Virüs ile ilişki eden her insanda açıklanan meydana çıkmayabilir, sadece partnerinde kondilom(genital siğil) belirleme edilen bir şahısde % 60-90 virüs zenginliği belirleme edilmiştir

HPV iyi mi bulaşır?

Genital siğiller kansere dönüşebilir. HPV cinsel ilişki ile bulaşır. Çoğu zaman vaginal ve anal, bazı durumlarda de oral cinsel ilişkiyle bulaşma olmaktadır.

Çoğu zaman rastgele bir bulgu vermediği amacıyla, fazlası adam ve hanım asla bilincinde olmadan HPV ile enfekte olabilirler. Cinsel ilişkitan seneler sonrasında bile görülebilen HPV’ye, tek eşli erkeklerde dahi rastlanabiliyor.

HPV erkeklerde hangi sıhhat problemlerine sebep olur?

HPV ile karşılaşan erkeklerde her zaman rastgele bir bulgu ya da sağlık bozukluğu gelişmezken, lezyon olmadanda taşıyıcılık(hastalığı bulaştırma özelliği) hali olabilmektedir.

Bazı HPV çeşitleri adamların penis ve/ya da anüs etrafındaki deri ve mukozal dokularda genital siğillerin meydana gelmesine namacıyla olurlar. Değişik HPV çeşitleri ise penis, anüs, ağız içersinde lezyonlar yaratarak kansere sebep olabilirler. (Genital siğil tedavisi)

HPV’nin bulgu ve emareleri nedir?

HPV belirleme edilen adam ya da bayanların büyük fazlasınluğunda rastgele bir bulgu ya da sağlık bozukluğu meydana çıkmıyor. Erkekte sağlık bozukluğu oluşturanlar amacıyla ilgi edilmesi ihtiyaç duyulan bulgu ve bilgiler şunlardır:

Genital Siğiller : Penis , testis torbaları, kasık bölgesi ve anüs bölgesinde görülebilirler. Tek tek , cillte kabarık karnabahar manzarasınde lezyonlar olarak meydana çıkar, ağrısızdır. Siğili olan bir şahısyle cinsel ilişki ardındannda, haftalar ya da aylar ortamında meydana çıkabilir. (Genital siğil tedavisi)

Anüs Kanseri : Hiçbir bulgu vermeyebilir, anüste kanama, ağrı, kaşıntı ya da akıntı olabilir. Dışkılama alışkanlıklarında değişiklık olur. Eşcinsel erkeklerde ve anal ilişkita belirleme edilen hanımlarda anal muayene ve pap testi (Anal smear) yapılmalıdır.

Penis Kanseri : Peniste renk değişikliği, ciltte kalınlaşma, penis üstünde doku büyümesi erken bulguleri olurken, geç devrede peniste yara şeklinde bütünöral yapı görülür. Ağrısızdır, yara acılı olabilir, kanama gözlenebilir.

Ağız İçi ve Boğaz Kanserleri : Boğazda yanma, acıma, geçmeyen kulak ağrısı, sıksık öksürük, yutma güçlüğü, kilo kayıbı , uzunlukta beze görülmesi şeklinde açıklanan olabilir.

Erkekler ya da hanımefendiler için HPV tanı testi var mı?

Erkekler için bu günümüzde bedende virüs zenginliğinı gösterecek bir tarama testi yoktur. Lezyon zenginliğinda patolojik değerlendirme yapılarak virüsün belirlenmesi tanı koydurucu olmaktadır.

Bayanlarda senede 1 ya da 2 kez oluşturulan smear testi ile HPV zenginliği meydana konabilmektedir. Esasında smear testinde virüs değil virüse bağlı rahim ağzındaki kanser dönüşüm şansına yönelik bir değerlendirme yapılmaktadır. (Genital siğil tedavisi)

Erkeklerde ve hanımlarda genital siğil oluşma tehlikesini gösterebilen, bilimsel olarak kabul görmüş bir kontrol yoktur. Sadece genital siğiller fazlalıkla kişinin kendisi ya da partneri doğrulusunda fark edilmektedir.

En erken belirleme çoğu zaman rutin hanım doğum hekimune giden bayanların smear testlerindeki anormallik neticesinde olmaktadır.

Smear testinde anormallik çıkması halinde eşi ya da partneri üroloji hekimune yönlendirilmekte ve bir oldukca erkekte bu şekilde genital siğil zenginliği meydana çıkmaktadır. (Genital siğil tedavisi)

Eğer kişi kendinde genital siğil bulunduğunu düşünüyorsa ve/ya da partnerinde HPV belirleme edilmiş ise kesinlikle bir hekimun muayenesinden geçmelidir. Erkekler genel olarak lezyon olmadan HPV zenginliğinı belirleme eden bir kontrol yoktur.

Partnerinde HPV belirleme edilen hastaların genital muayene haricinde anal bölge muayenesi hem de kulak burun boğaz doğrultusunda ağız içi muayenelerinin yapılması ideal olacaktır.

Bir tek riskli şahıslerde(eşcinsel erkeklerde) düzenle anal bölge muayenesi ve Pap testi (Anal smear ) önerilmektedir. (Genital siğil tedavisi)

Genital siğil tedavisi HPV için bir tedavi tekniği var mı?

HPV için etkin bir tedavi tekniği yoktur. Sadece en etkili yöntem naturel tedavi şekillerinden biridir. Hanımda ya da erkekte lezyon (kondilom ve/ya da genital siğil) görüldüğünde cerrahi olarak çıkartılmalı, koterize edilmeli ya da dondurulmalıdır.

Sadece oluşturulan bu işlemler yalnızca lezyonları ortadan kaldırmakta sadece virüsün bedenden tamamiyle uzaklaşmasına yol açmamaktadırlar.

HPV virüsünün ağızdan alınan ilaç, aşı ve krem şeklinde ürünler ile bedenden atılmasına yönelik bir tedavi tekniği bubugünümüzde yoktur sadece lezyonların ortadan kaldırılması amacıyla oluşturulan yöntemler peşinden lezyonlara tekrar asla rastlanmayabilir.

Lezyonların gene çıkmamasında gövde direncinin gerektiğince önemi vardır. Tedavide amaç lezyonu ortadan kaldırmak , engelleyici kremler kullanmak, gövde direncinin yüksek tutmaya yönelik tedbirler olarak sayabiliriz. Bayanlarda smear testinin yapılması erken tanıda oldukca önemlidir.

HPV bulaşma olasılığını azaltmanın yolu var mı?

Erkeklerde HPV virüsü genital siğil yaparken, anal kanserlerin namacıylai olarak büyük oranda HPV unsur olarak belirleme edilmektedir. Bayanlarda rahim ağzı kanserine yolaçabilen HPV virüsü her iki cinste ağız içi yapılarda da kansere yol açabilmektedir.

HPV virüsünün aşısı bulunmaktadır, aşı 9-27 yaş arasındaki şahıslara yapılması önerilmektedir. Aşılama 6 ay içersinde 3 mez şeklinde yapılmaktadır. Korunmada prezervatif ve tek eşlilik önerilmektedir. Sadece tek bir cinsel partneri olan şahısde dahi HPV enfeksiyonu görülebilmektedir.

Genital siğil tedavisi HPV aşısı tedavi edici midir?

HPV aşısının 2 virüs tarzına karşı (HPV T-tip 16 – 18) ve 4 virüs tarzına karşı (HPV tip 6, 11, 16 ve 18) korumuş olan 2 türü vardır. Aşı yeni HPV bulaşmalarına karşı korurken, haiz olunan HPV enfeksiyon ya da hastalıklarını (mesela mevcud genital siğiller) tedavi etmiyor. Eğer etken cinsel yaşam başlamadan evvelce uygulanırsa, aşının faaliyeti daha yüksektir.

Hemen hemen cinsel ilişkita bulunmamış adam ve hanımlarda aşı daha oldukca yarar sağlıyor, zira HPV ile karşılaşmamış olma olasılıkları diğerlerine oranla yüksektir. Aşıya bağlı antikor oluşma seviyesi erken yaşlarda daha yüksek ve koruyuculuk daha yüksek olmaktadır.

HPV aşısı HPV bağlı lezyon belirleme edilmemiş 27 yaş altı adam ve hanımlarda kullanılabilir. Çoğu zaman oldukca eşli olan ve etken cinsel yaşamı olanlar amacıyla yapılması gereklidir.

HPV’nin bir oldukca seçimi olmasına rağmen kanser oluşumuna en oldukca sebep olan tipler aşıların ihtiva ettiği virüs çeşitleridir. Önümüzdeki senelerde tüm virüs çeşitlerini kapsayacak aşıların emekler neticesinde bulunup sağlığın hizmetine sunulması beklenmektedir.

Genital siğil tedavisi HPV bilinmesi ve yapılması lüzumlu olanlar nedir?

HPV çoğu zaman cinsel ilişki ile bulaşmaktadır, genital bölge cilt ilişkisi ile de bulaşma olabilmektedir.
Eşinde ve/ya da partnerinde HPV belirleme edilen kişi kesinlikle doktor kontrolünden geçmelidir(Üroloji ve/ya da Hanım Doğum hekimi doğrulusunda).

HPV aşısı cinsel birleşme hayatamış ve /ya da HPV virüsü (tip 6.11, 16, 18) belirleme edilmemiş 9- 27 yaş arası bireylerin aşılanması koruyuculuk açısında avantajlıdır.

Hanımefendiler cinsel olarak etken oldukları dönem süresince senede 1 – 2 kez smear testi ile kontrolden geçmelidir.

Eşcinsel erkeklerde ya da anal cinsel ilişkita belirleme edilen bayanlarda senelik anal muayene ve Pap testi( anal smear testi) yapılmalıdır.
Genital ve anal bölümde kondilom belirleme edilen hastaların kulak burun boğaz hekimi doğrulusunda HPV yönünden muayenesinin yapılmasıda ideal olacaktır.
Cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanılması bulaştırıcılık olasılığını azaltmaktadır.

Adam ya da hanım olsun genital yerlerinde değişik bir lezyon gördüklerinde süre kaybetmeden üroloji, hanım doğum ya da dermatoloji hekimune başvurmaları ideal olacaktır. Tedavi edilmemiş, geciktirilmiş vakalarda kanser dönüşüm riski oldukca daha fazladır, erken söze girmek her zaman oldukca daha avantajlı ve yaşam kurtarıcıdır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir