HPV Türkiye

HPV Türkiye Blog Forum

Genital siğiller doğmamış bebeğe zarar verir mi?

Genital siğiller HPV virüsü doğmamış bebeğe zarar verir mi?

Genital siğiller doğmamış bebeğe zarar verir mi?, HPV virüsü, Genital siğil tedavisi, HPV virüsüne çare, Genital siğil nedir?, Cin1 cin2 cin3, Ascus Nedir?, Doğal bitkisel çözümü nedir?

HPV virüsü Gebelik sırasında meydana gelen siğiller anne adaylarının yeterince can sıkıcıdır. Ne yazık ki fazlası vakit açıklanan ilgi çekmez ve siğiller genellikle büyüyüp ele geldiği vakit farkedilir. Genital siğiller, bebek bekleyen anne adayının kafasında fazlası soruya sebep olur.

HPV virüsü Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanları, siğiller ve tedavi yöntemleri ile ilgili şu verileri veriyor:

Genital Siğil Nedir?

Dış genital bölümde rastlanan siğiller HPV virüsü kaynaklıdır. HPV, cinsel yolla bulaşan ve cinsel aktif kadın ve erkeklerde yüzde 75 oranında rastlanan bir virüstür. HPV bulaşması sık sık anlaşılmaz zira rastgele bir bulgu vermez.

HPV virüsü bebek

HPV’nin fazlası türü bulunmaktadır ve onlardan bazıları genital siğil sebebidir. Bu siğiller çok bulaşıcı olup cinsel ilişkiyle basitçe yayılırlar. Vajina etrafında, anüste, rektumda ve rahim ağzında görülebilirler.

HPV virüsü Siğiller genellikle yumUşak, pembe renkli ve farklı boyutlardadır. Özellikle ağrısız olan bu siğiller seyrek kaşıntı, yanma ve kanamaya sebep olabilir.

Çoğunlukla kendi kendine kaybolur ve birkaç ay içersinde görünmez olurlar. Kaybolmayanlar amacıyla tedavi uygulanır.

(Genital siğiller doğmamış bebeğe zarar verir mi?, HPV virüsü, Genital siğil tedavisi, HPV virüsüne çare, Genital siğil nedir?, Cin1 cin2 cin3, Ascus Nedir?, Doğal bitkisel çözümü nedir?)

Eğer gebeyseniz ve genital bölgenizde siğiller meydana çıktıysa, merak etmeyin bu bebeğinize zarar vermez. Ancak gebelik döneminde siğiller daha süratli büyüyebilir. Gebelik döneminde bağışıklık sistemi ve hormonal farklılıklar bu süratli büyümeye sebep olur.

HPV’nin doğmamış bebeğe geçmesi çok çok nadirdir. HPV Forum

Tedavi Yöntemleri

Gebelik sırasında siğil tedavisi vakadan vakaya değişir. HPV virüsü Hem de siğiller kendi kendine geçebileceğinden rastgele bir tedavi uygulanmayabilir. Eğer çok yaygınlaşırsa güvenilir tedavi seçenekleri tercih edilmelidir. Güvenli tedavi yöntemleri; dondurma ya da siğillerin lazer ile ya da cerrahi olarak çıkartılmasıdır. Medikal tedavi yöntemleri genellikle gebelik sırasında tercih edilmezler.  HPV virüsü ve genital siğillerin tedavisi için kadınlar HPVRAK kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Genital siğil (hpv) Çok kişide var! başlıklı makalemizde Doğal bitkisel çaresi, Genital siğil (hpv virüsü) Çok kişide var! ve Genital siğil (hpv) Çok kişide var! hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir