HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

Genital siğil (hpv) Çok kişide var!

Genital siğil (hpv) Çok kişide var!

(Genital siğil (hpv) Çok kişide var!, HPV virüsü Tedavisi, Siğil tedavisi, Siğillere kesin çözüm, Doğal bitkisel çaresi, HPV virüsü nasıl bulaşır?, HPV Resimler, HPV 2019/2020) HPV VİRÜSÜ GENİTAL SİĞİLLERDEN KURTULANLAR hpv forum

(HPV Tedavisi nedir?) Human Papilloma Virüs (HPV virüsü) sık rastlanan bir virüs çeşididir.

Bir DNA virüsüdür ve siğiller, papillomlar, serviks kanserine namacıyla olur. Cinsel yönden aktif bireylerin fazlası, yaşamlarının bir devreinde bu virüs ile karşılaşırlar. HPV erkekte penis üzeri ve genital bölümde, kadında dış genital organlar, vagina ve rahim ağzına yerleşir.

HPV virüsünün 200’ün üstünde tarzı vardır. (HPV Tedavisi nedir?)

HPV virüsünün 200’ün üstünde tarzı vardır, bilhassa genital bölümde görülmesine karşın birtakım çeşitleri anal bölge, ağız içersinde (oral seks sebebiyle) görülebilmektedir. HPV virüsü bedene girdikten sonra devre devre alevlenmeler ile meydana çıkabilmektedir. HPV (Human papilloma virüsünün) genital siğil ya da kondilom denen lezyonlara yol açabilir.

Kadında ve erkekte çıktığı bölgeye göre kanser oluşumuna sebep olabilir. (HPV Tedavisi nedir?)

Kadında rahim ağzı kanseri, erkek ve kadında anüs etrafında anal kanser, erkekte penis ve üretra hem de mesane kanserine yol açabilmektedir. Aynı şekilde oral seks sebebiyle ağız içersinde , dilde, damakta lezyonlar yaratarak kanser oluşumuna zemin oluşturabilirler.

Her HPV tarzı kansere sebep olmaz iken, hastalığın tekrarlaması, bedende aktif lezyon oluşması bireyin bağışıklık sistemi ile alakalıdir. Bazı insanlar virüs ile karşılaşmalarına karşın hiçbir bulgu vermeden virüs beden doğrulusunda yok edilebilmekte ya da taşıyıcılık diye tanımladığımız hastalık olmadan yalnızca bulaşıcılık özelliği kalmaktadır.

HPV cinsel yolla bulaşan en sık enfeksiyondur.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hastalık denetim merkezi (CDC) bilgilerine göre dünyada cinsel aktif kadın ve erkeklerin aşağı yukarı % 50’si yaşamları süresince HPV ile en az bir kez enfekte olurlar.

HPV virüsünün tanısı nasıl konulur?

HPV virüsünün tanısı manzarasıne bakılarak konulur. Çıplak gözle ve büyüteç yardımı ile lezyonların değerlendirmesi neticesi tanı konur. Çok tarzık görünümler vardır. Dıştan manzarası karnıbaharı andırır şekildedir, şüphede kalınan lezyonlar patolojik değerlendirme ile virüsün tarzı belirlenir.

Bayanlarda smear testi yapılmalıdır?

Bayanlarda derli toplu Aralıklarla oluşturulan smear testi ve şüpheli lezyonun çıkarılıp patolojik değerlendirmesi neticesi net tanı meydana konulabilir.

Erkeklerde patolojik değerlendirme yapılması ile tanı konur.

Erkeklerde ise virüs zenginliği araştırılırken genital bölgenin büyüteçli özel gözlükler ile değerlendirilmesi, şüpheli lezyonlardan numune alınıp patolojik değerlendirme yapılması ile tanı konur. Erkeklerde penis ağzına (mea) yakın lezyon olması ya da idrarda kan hücrelerinin görülmesi idrar yolunun kamera ile(sistoüretroskopi) değerlendirilmesini gerektirir. (HPV Tedavisi)

Bayanlar kadın doğum , Erkek ise üroloji hekimine gitmesi ideal olur.

Genital siğil (hpv) Çok kişide var! HPV virüsü ile ilişki eden her insanda açıklanan meydana çıkmayabilir, ancak partnerinde kondilom(genital siğil) belirleme edilen bir şahısde % 60-90 virüs zenginliği belirleme edilmiştir. Erkek ya da kadından birinde HPV lezyonunun belirleme edilmesi halinde başka bireyin alakalı hekime bayan ise kadın doğum , erkek ise üroloji hekimine gitmesi ideal olur. Hastaların ilaveten makat bölgesi ve ağız içi lezyonlara yönelik olarak genel cerrahi ve kulak burun boğaz uzmanı doğrulusunda muayene edilmesi tam bir değerlendirme amacıyla ideal olacaktır. (HPV Tedavisi)

(Genital siğil (hpv virüsü) Çok kişide var!, HPV Tedavisi, Siğil tedavisi, Siğillere kesin çözüm, Doğal bitkisel çaresi, HPV virüsü nasıl bulaşır?, HPV Resimler, HPV 2019/2020) HPV VİRÜSÜ GENİTAL SİĞİLLERDEN KURTULANLAR hpv forum

HPV nasıl bulaşır? Genital siğil (hpv) Çok kişide var!

HPV en sık cinsel ilişkisi ile bulaşır. Cinsel ilişki ile bulaşma en mühim bulaşma yoludur. Bununla beraber cinsel birleşme olmadan cilt ilişkisi ile de bulaşma olabilir. Hem de koterizasyon prosedürü esnasında hava yolu ile bulaşma olabileceği de bildirilmiştir. (HPV Tedavisi) Genital siğil (hpv) Çok kişide var!

Anal ve oral ilişki ile makat bölgesine ve ağız amacıylae bulaşmalarda bildirilmiştir. Varolan siğillerin genital bölgenin jilet ve kesici aletlerle hijyenik hale getirilmesi esnasında etraf dokulara ekilmesi ve bu şekilde kasık bölgesinde daha geniş bir alanda meydana çıktıkları belirleme edilmiştir. (HPV Tedavisi) Genital siğil (hpv) Çok kişide var!

Doğum esnasında vaginal bölümdeki HPV’nin çocuğa geçmesine bağlı laringeal papillomatozis vakaları bildirilmiştir. Özellikle vaginal ve anal, birtakım durumlarda de oral cinsel ilişkiyle bulaşma olmaktadır. İnsanlar arasında hatalı bir kanı yalnızca cinsel birleşme ile bulaşacağı ve prezervatifle korunulabileceği yönündedir. (HPV Tedavisi)

Genital siğil (hpv) Çok kişide var! Ancak vagen ya da penis içersinde uretrada değilde kasık bölgesinde, pubik bölümde, makat bölgesindeki lezyonların zenginliğinda prezervatifin koruyuculuğu yoktur. Hem de cinsel birleşme olmadan yalnızca cildin ilişki ettiği hallerde da bulaşma olabilmektedir. (HPV Tedavisi)

Genellikle rastgele bir bulgu vermediği amacıyla, fazlası erkek ve kadın hiç farkında olmadan HPV ile enfekte olabilirler. Cinsel ilişkiden seneler sonra bile görülebilen HPV’ye, tek eşli erkeklerde dahi rastlanabilmektedir.

Genital siğil (hpv) Çok kişide var! HPV virüsü ile enfekte bir şahıs ile cinsel ilişki ardından lezyonların meydana çıkışı 2-3 ayı alır. Lezyonlar kendi kendine gerileyip ortadan kalkabilir. Burada belirleyici olan bireyin beden direnci ve virüsün bulaştırıcılık gücüdür. (HPV Tedavisi) Siğil tedavisi

(Genital siğil (hpv virüsü) Çok kişide var!, HPV Tedavisi, Siğil tedavisi, Siğillere kesin çözüm, Doğal bitkisel çaresi, HPV virüsü nasıl bulaşır?)

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

 

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir