HPV aşısı korur mu?

HPV aşısı korur mu? HPV Tedavisi nedir?

HPV aşısı korur mu?, İyileşenlerin yorumları Doğal çaresi, Eko hızlı siğil tedavisi, Eko süratle hpv virüsü tedavisi, Çok hızlı hpv tedavisi nedir? Forumlar yorumları nedir?

Günümüzde kullanımda olan 3 değişik HPV aşısı bulunmaktadır. Bunlar:

  • Bivalan doğrusu 2’li HPV aşısı: Serviks kanserlerinin ortalama %70’ninin sebebi olan yüksek riskli HPV Tip 16 ve 18’e yönelik aşı
  • Kuadrivalan doğrusu 4’lü HPV aşısı: En sık genital siğillere doğrusu kondilomlara yol açan düşük riskli HPV Tip 6 ve 11 ve HPV Tip 16 ve 18’e yönelik aşı
  • Nonavalan doğrusu 9’lu HPV aşısı: HPV Tip 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58’e yönelik aşı

Devletimizde 2’li ve 4’lü aşılar bulunmakta, 9’lu aşı ise hemen hemen bulunmamaktadır.

HPV aşıları için tavsiye edilen uygulama yaşı; cinsel birlikteliğin başlamadığı ve aşıya karşı en iyi immün yanıtın alınacağı 9-14 yaş aralığıdır.

HPV aşısı korur mu?

Bugünkü kanıtlar dahilinde hem kız hem de adam evlatları için aşının en uygun uygulama yaşı 11-12 olarak belirlenmiş ve 26 yaşına kadar da (15-26 yaş aralığı) telafi (catch-up) aşılamasının yapılması önerilmiştir.

Meydana getirilen emekler 15 yaş altındaki bireylerde immün cevap daha etken olacağından aşının iki doz yapılmasının kafi olacağını belirtmektedir.

Amerikan Besin ve İlaç Dairesi (U.S. FDA) tarafınca hem adam hem de hanımefendiler için 45 yaşına kadar uygulama onayı olan HPV aşılarının 15 yaş üstü bireylerde 3 doz olarak uygulanması önerilmektedir.

Cinsel beraberlik başlamadan, uygun yaş aralığı ve dozda meydana getirilen HPV aşıları ile aşının ihtiva ettiği HPV tipi ve oluşturacağı enfeksiyona karşı yüzde yüze yakın korunma sağlanacağı bilinmelidir.

Sadece 200’ün üstünde HPV tipinin olduğu göz önünde bulundurulunca mevcut aşılar ile tüm HPV enfeksiyonlarına karşı korunma sağlanamayacağı unutulmamalıdır.

Her üç aşı ile ilgili endikasyon ve uygulama bilgileri aşağıdaki tabloda bulunmaktadır.

HPV aşısı kimlere yapılmamalıdır? HPV aşısı korur mu?

Amerikan Besin ve İlaç Dairesi (U.S. FDA) HPV aşısının gebelik kategorisini “B” olarak belirlemiş olsa da, insanlarda kafi emek verme bulunmadığından günümüzde HPV aşılarının gebelikte uygulanmaması yönünde görüş birliği vardır.

Gebelik öncesinde aşılama protokolüne başlandı yada aşılama sürecinde hasta bilmeden hamile kaldı ise aşılama takviminin tekrardan planlanması için mevzusunda deneyimli bir Hanım Hastalıkları ve Doğum uzmanına başvurulması uygun olacaktır.

HPV aşısının ağır hastalığı olanlarda yapılması uygun değildir. Hastalık geçtikten sonrasında hekim onayı ile aşılama takvimine dâhil olunabilir.

Hastanın alerjen bir bünyesi var ise ve bilhassa de lateks ya da mayaya karşı alerjisi mevcutsa mevzu ile ilgili doktorun bilgilendirilmesi ve hekim kontrolünde aşılamanın planlanması gerekmektedir.

Gene aşının ilk dozunda yaşamı tehdit eden bir alerjik tepki gelişti ise aşının sonraki dozlarının yapılmaması gerekmektedir. Emziren annelerde aşı hekim tavsiyesi ile uygulanabilir.

HPV aşısı korur mu? HPV Tedavisi nedir?

HPV aşısı korur mu?, İyileşenlerin yorumları Doğal çaresi, Eko hızlı siğil tedavisi, Eko süratle hpv virüsü tedavisi, Çok hızlı hpv tedavisi nedir? Forumlar yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir