HPV Human Papilloma Virüs Tedavisi

HPV Human Papilloma Virüs Tedavisi HPV Tipleri

HPV Human Papilloma Virüs Tedavisi, YÜKSEK RİSKLİ HPV TİPLERİ, DÜŞÜK RİSKLİ HPV TİPLERİ, HPV virüs tipleri, HPV grubunun üyeleri, HPV’lerin tip sayısı, HPV Forum Yorum.

HPV Human Papilloma Virüs Tedavisi, 200’den fazla üyesi olan konakçı olarak yalnız insanı seçen şu demek oluyor ki insandan başka bir yerde yaşayamayan ve çoğalamayan oldukça büyük bir virüs ailesidir.

Pek oldukça tipi yalnız el ve ayaklarda siğil icra eden virüslerdir.

Bu tiplere kutanöz tipler adını vermekteyiz.

Burada bahsi geçecek olanlar ise genital tiplerdir ve yalnız genital organlardaki daha azca çoğunlukla da ağız-boğaz mukozasındaki hücrelere bir tek tutunabilirler.

Şu demek oluyor ki buradaki mevzumuz özetle genital bölge HPV’leri ve onların yarattığı sıhhat sorunları üzerinedir. Genital HPV’lerin tip sayısı da averaj 40’tır

HPV virüsü ve genital siğillerden kurtulanların YORUMLARI VE FORUMU OKUMAK İÇİN  FORUM GİRİŞİ 

Bitkisel ürünler kullanmak için ANTİBİYOKS web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

HPV, çift sarmallı averaj 8000 bazlık DNA içeren virüslerdir.

Dış kapsülü ikozahedral yapıdadır. Bu DNA 6 tane erken, 2 tane de geç protein adını verdiğimiz oldukça mühim bileşikler bireşim eder.

DNA yapısına bakılırsa bu virüsler kendi içlerinde tiplendirilmektedir. Bazı tipler yalnız siğil yaparken bazı tipler daha mühim sıhhat problemlerine yol açabilirler.

Bahsi geçecek bu tipler ileri gelişecek bazı kanserlerin tetiğini çeken hücresel bozukluklara sebep olabilmektedir. Dolayısıyla Genital HPV tiplerini biz iki grupta inceliyoruz.

Bir tek siğil icra eden “düşük riskli” grup

Kanser riskli taşıyan değişiklere niçin olabilen “yüksek riskli” grup

Yüksek riskli HPV grubunun üyelerine onkojenik ya da karsinojenik HPV tipleri de adını vermekteyiz. Bunların sayısı şimdilik 15 kadardır. Şu demek oluyor ki 150-200 değişik üyesi olan koca bir aileden 15 kadarı tıbbı açıdan oldukça daha önemlidir.

DÜŞÜK RİSKLİ HPV TİPLERİ: Bu tiplerin başlıca Tip 6 ve Tip 11’dir. Bunun haricinde pek oldukça tip daha tespit edilmiştir. Bir tek genital yada oral bölgede siğillere ve düşük dereceli (daha önemsiz) dispazik değişikliklere sebep olabilmektedirler.

Şu demek oluyor ki kanser yapma kabiliyetleri yoktur. Günümüzde genital ve oral siğillerin %90 sebebi tip 6 ve tip 11’dir.

YÜKSEK RİSKLİ HPV TİPLERİ: başlıca Tip 16 ve Tip 18‘dir. Bunun haricinde 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 55, 58, 59,6 6, 68, 73, 82 tipleri de yüksek riskli gruptaki HPV tipleridir.

BU tipler orta ve yüksek dereceli displazik değişikliklere ve de kanserlere sebebiyet verebilmektedir. Bu tipler genital siğil yapmazlar. Günümüzde serviks kanserlerinin %75’inden tip 16 ve tip 18 görevli tutulmaktadır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir