Genital Siğil Forum ve Yorumları
HPV Virüsü Forum ve Yorumları
Blog

HPV’DEN KORUNMA YOLLARINA DIKKAT CEKILMELI !

HPV’DEN KORUNMA YOLLARINA DIKKAT CEKILMELI ! Ve tedavisi.

HPV’DEN KORUNMA YOLLARINA DIKKAT CEKILMELI ! Normal olarak tek eşli bir cinsel yaşam sürmek en önde gelen korunma yöntemidir.

Şundan dolayı virüsün tek bulaşma yolu cinsel ilişki yollarıdır.

Cinsellik hepimiz için büyük bir çekim gücüdür ve pek fazlaca insan sonradan pişman olsa bile bazı riskli cinsel faaliyetlerde bulunabilmektedir. Cinsel ilişkide bulunulan partner ne kadar sık eş değiştirmişse HPV için o denli riskidir denilebilir.

HPV virüsü ve genital siğillerden kurtulanların YORUMLARI VE FORUMU OKUMAK İÇİN  FORUM GİRİŞİ 

Bitkisel ürünler kullanmak için ANTİBİYOKS web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Prezervatif kullanımı bir insanı HPV’ ye karşı asla %100 korumaz. Şundan dolayı prezervatif ile penis kök kısmı ve göbek altı bölgeler açıkta kalmaktadır ve buralardan da kolaylıkla HPV bulaşabilir. Fakat gene de her cinsel ilişkide kesinlikle prezervatif kullanılmasını tavsiye ederiz.

HPV’ ye karşı %50 kadar koruyucu olsa bile öteki cinsel ilişkiyle geçen hastalıklara karşı prezervatif mutlak koruyucudur.

Bunun haricinde travmatik epilasyon şekilleri de hem bulaşa hem bulaş olmuşsa da virüsün yayılmasına niçin olmaktadır.

Bu yüzden fazlaca partnerli bir cinsel yaşam sürülüyor ise jilet makine şeklinde yöntemlerle değil genital bölgenin bir tek makasla deriyi kesmeden delmeden tüy temizliğinin yapılmasını tavsiye ederiz.

Gene aynı şekilde tüy dökücü kremler de derinin üst tabakasına zarar verdiği için HPV bulaşıcılığı riskini artırabilmektedir.

Sünnetli olmanın virüsün yayılımını ve taşıyıcılık oranını birazcık azalttığı bir gerçektir.

Fakat artık toplumumuzda bunun bir önemi kalmamıştır. Şundan dolayı HPV oranları sünnetsiz toplumları dahi geçmiş durumdadır.

Temel ve en mühim korunma yöntemi kuşkusuz aşılanmaktır.

Aşı vakasına ileride uzun uzun değineceğim fakat şunu bilmek lazım HPV aşıları son aşama etkin ve güvenilir bir korunma yöntemidir.

Ve neredeyse 10 ila 50 yaş arası hanım adam her insana tavsiye olunmaktadır.

Benzer Yazılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.