Genital Siğil Forum ve Yorumları
HPV Virüsü Forum ve Yorumları
Blog

Türkiye’de HPV Virüsü Yaygınlaşıyor.

Türkiye’de HPV Virüsü Yaygınlaşıyor. Son dakika.

Türkiye de Hpv enfeksiyonu çoğalıyor.

HPV virüsü genital siğiller yaygınlaşıyor. Rahim Ağzı Kanseri Türkiye’de hanımefendileri zor durumda bırakıyor. Genital Siğiller, Türkiye’de HPV Virüsü Yaygınlaşıyor, HPV Virüsü 2019. Türkiye’de Hpv 2019, Tedavisi Güncel gelişmeler, HPV Forum 2019, Siğil Forum 2019, HPV Türkiye 2019, Sıhhat Forum 2020

Türkiye de Hpv virüsü Yaygınlaşıyor. Türkiye de her yıl bin 500’e yakın hanım rahim ağzı kanserine yakalanıyor.

Türkiye’de her yıl bin 500’e yakın kadının rahim ağzı kanserine yakalandığını ve bunların 500’ünün aynı yıl yaşamını kaybettiğini belirterek, erken tanının önemine dikkati çektiyor. Hanım üreme organlarında en sık görülen kanser türlerinin yumurtalık, rahimiçi ve rahimağzı kanserleri olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de hpv virüsü hanımlarda görülen kanserler içinde hanım üreme organları kanser türlerinin dördüncü sırada bulunduğunu belirtilen yumurtalık ve rahim içi kanserlerinin doğurganlıkla azaldığını, rahim ağzı kanserinin ise aynı nedenle arttığını vurgulanıyor.

Dünyada yılda averaj 500 bin kadının rahim ağzı kanserine yakalandığını belirtiliyor, bunlardan 280 bininin hastalık sebebiyle öldüğünü söylemiş oldu.

HPV virüsüyle yakın ilişkili olan kanserin bilhassa gelişmekte ve gelişmemiş ülkelerde mesele bulunduğunu ifade eden Türkiye de yılda bin 500’e yakın hanım rahimağzı kanserine yakalanmaktadır ve 500’ü aynı yıl yaşamını kaybetmektedir deniliyor.

Bağışıklık sistemiyle ilgili emek harcamalar sonucu HPV virüsünün tiplerine karşı aşı geliştirildiğini söyleniyor.  Üç doz aşının Türkiye’de 11-12 yaş aralığında uygulandığını söyleniyor.

Aşının geçmişinin 8.5 yıl bulunduğunu belirtiliyor koruyuculuğunun 56 yaşına kadar sürdüğünü kaydetti. Bu aşıyı kanser aşısı olarak lanse etmemek icap ettiğini vurgulanıyor, aşının HPV virüsüne karşı koruma sağladığını kaydediliyor.

HPV Virüsü TedavisiTedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. (Türkiye’de HPV Virüsü Tedavisi)

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.