HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları

HPV virüsü, Genital Siğiller, Ascus, Cin1, Cin2, Cin3,

HPVNEGA Kullanıcı Yorumları, HPVRAK, HPVTHERAPI, HPVNEGA kullananlar, Hpv tedavisi, Hpvyi yendim, siğili yendim, Siğilden kurtuldum, Rahim ağzı kanserini yendim. Hpv virüsünden kurtuldum,

HPV Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Human Papilloma Virüs (HPV)’ün genital bölümde niçin bulunduğu siğile (verrükaya) verdiği isimdir. Dünyada cinsel ilişki ile en sık bulaşan enfeksiyon olan HPV Genital Siğil Tedavisi  HPV enfeksiyonu, ilk cinsel tecrübesini erken yaşta yaşam sürdüren ve cinsel partner adedi çok olan bireylerde daha sık görülmektedir.

Genital Siğil nasıl bulaşır? (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları) 

(Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları) Genital siğillerin enfeksiyon yapma potansiyeli olabildiğince yüksektir. Genital siğil çoklıkla oral, anal ve vajinal cinsel ilişkila bulaşır. HPV Genital Siğil Tedavisi  Partnerler arasında bulaşma seviyesi aşağı yukarı %60’dır. Yüksek bulaşma seviyesi niçiniyle cinsel aktif bireylerde yaşam boyu genital siğil görülme seviyesi %50’ye yaklaşmıştır.

Genital Siğil bulaşmasındaki risk faktörleri; (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları)

Erken yaşta cinsel ilişki
Cinsel partner adedinin çoklığı
Korunmasız cinsel ilişki
Cinsel ilişki ile bulaşan enfeksiyon geçmişi
Bağışıklık sistemi

HPV Genital Siğil Tedavisi Genital Siğil cinsel ilişki haricinde bulaşabilir mi?

HPV Genital Siğil Tedavisi  HPV cinsel ilişki dışında da bulaşabilmektedir. En sık yaşanan bulaşma biçimi cinsel ilişki ile olmakla eş güdümlü;

Kişinin bedeninde değişik bölgelerde tespit edilen siğil ya da siğillerden ilişki yolu ile ve HPV tespit edilen birey ya da şahıslarla ilişki ile de bulaşabilmektedir.

Genital Siğil çocuklarda görülebilir mi? (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları) 

Genital Siğil çocuklarda da görülebilmektedir. 2 yaş altındaki çocuklarda görülen anogenital siğillerde annenin anogenital kanalından bulaş bulunduğu düşünülmektedir.2 yaş üzerinde gözlenen siğiller de ise cinsel istismar mühim bir niçindir.

HPV Genital Siğil Tedavisi  Ancak çocuklarda gözlenen anogenital siğillerin, HPV Genital Siğil Tedavisi  HPV virüslü şahıslar ile aynı banyoyu paylaşmaları gibi değişik ilişki yolları ile de oluşabileceği bilinmektedir.

Genital Siğil enfeksiyonu bedenin hangi yerlerinde görülür?

Bayanlarda Genital Siğil; (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları) 

Dış genital bölge
Vajina
Serviks (rahim ağzı)
Perianal bölge (makat çevresi)

Erkeklerde Genital Siğil; (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları) 

Dış genital bölge
Perianal bölge(makat çevresinde) görülebilir.

Bununla eş güdümlü genital siğilleri olan bireylerde oral yani ağız bölgesi, göz, solunum yolu ve burun bölgesinde de siğiller görülebilir.

HPV Genital Siğil Tedavisi  Genital Siğil bulguları nelerdir?

Genital Siğil’nin niçin bulunduğu genital siğiller hiçbir sendrom vermeden ilerleyebilmektedir. Deriden kabarık ya da yassı, deri renginde-pembe-kahve tonlarında et beni aynısı kabartılar biçiminde görülen genital siğiller genelde milimetrik olarak başlar fakat enderen birkaç cm’lik siğiller de görülebilir.

Büyük, birleşmiş ya da nodül olarak görülen genital siğiller daha çok immunsupresif yani bağışıklık sistemi baskılanan ve diyabet hastalarında görülür. Lezyonların oluşmasından sonrasında siğillerin adedi ve ebatı artabilir ya da kendi kendine gerileyebilir.

Genital siğiller sık sık semptom vermemekle eş güdümlü; kanama ve kaşıntı şikayetleri bulunabilir.

Bayanlarda Genital Siğil sendromlar; Genel sendromların haricinde kadınlarda iç genital bölümdeki siğile bağlı olarak cinsel ilişki ya da gebelikte kanama görülebilmektedir. Dış genital bölümde kaşıntılar yaşanabilir.

Erkeklerde Genital Siğil sendromlar; Genital siğiller erkeklerde penis, testis, kasık ve makatta görülebilmektedir. Genital siğiller, seyrek de olsa anüs ya da idrar yolunda oluştuğu vakit tuvalete çıkma zorluğuna niçin olabilmektedir.

Genital siğil ne vakit meydana çıkar? (Yenenler Kurtulanlar Kullanıcı Yorumları)

Genital Siğil bulaştıktan sonra uzun seneler bedende sessiz kalabilmektedir. HPV tespit edilen herkeste genital siğil meydana çıkmayabilmektedir. Esasında çoğu bireyde HPV savunma sistemi doğrulusunda tesirsiz duruma getirilmektedir.

Genital Siğil ile bulaşma sonrasında lezyonun görülme vakitı 3 hafta ile 24 ay arasındadır. Genital siğilin meydana çıkması;

Kişinin bağışıklık sistemi
Yüksek riskli HPV varlığı
Uzun süreli siğil varlığı
Başka enfeksiyon varlığı
Yaşa göre değişebilmektedir.

Genital siğil hangi yaşlarda daha sık görülür? HPV Genital Siğil Tedavisi

HPV Genital Siğil Tedavisi enfeksiyonlarının nerdeyse yarısına 15-24 yaşları arasında rastlanmaktadır. Bayanlarda en sık 20-24 yaş, erkeklerde ise 25-29 yaşları arasında daha sık görülmektedir. İleri yaşlarda görülme sıklığı azalan genital siğil yetmiş yaş üzeri kadınlarda %5 seviyesinda meydana çıkmaktadır.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Genital Siğil HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir