Ağız ve Boğazda Hpv Belirtileri

Ağız ve Boğazda Hpv Belirtileri ve tedavisi

Ağız ve Boğazda Hpv Belirtileri, Ağızda hpv, Ağızda siğil, Boğazda hpv, Boğazda siğil, Boğazda siğil tedavi, Dilde hpv, Dilde siğil, Genital siğil tedavisi, Hpv tedavisi, Hpv virüsü tedavisi, Siğil tedvisi, Hpv tedavisi, Genital siğillere çözümler

Baş ve boyun kanserlerinin çoğunlukla tütün ve alkol kullanımına bağlı geliştiği bilinmekle beraber, ağız kanserlerinin %25’inin, boğaz kanserlerinin ise %35’inin HPV ile bağlantılı olabileceğini düşünülmektedir.

Baş ve boyun kanserleri, çoğu zaman geç aşamada emare verirler. Ses telleri üstünde gelişen kanserler ses kısıklığına niçin olmaları sebebiyle erken tespit edilebilirler. Aksine, ses telleri üstünde yada altında yerleşen kanserler çoğunlukla geç evrede saptanırlar.

Uzun süredir devam eden boğaz hassasiyeti
Kalıcı kulak ağrısı
Geçmeyen öksürük
Nefes almada güçlük yada ağrı
Yutma güçlüğü yada ağrı
Kilo kaybı
2 haftadan daha uzun süredir bulunan ses kısıklığı yada değişimleri
Uzunluğunda kitle yada şişlik

Genital Siğiler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV Türkiye de, Cinsel yolla,hızla yayılıyor!

Rahim ağzı, penis kanseri, makat kanseri dil kanseri, hırtlak kanseri, boğaz kanseri, Türkiye de HPV Kanseri

  • Rahim ağzı
  • penis kanseri
  • makat kanseri
  • dil kanseri
  • hırtlak kanseri
  • boğaz kanseri
  • Türkiye de HPV Kanseri

Genital bölümde çıkan siğiller ve deride karnabahar şeklindeki kabarıklıklar genel anlamda HPV (Human Papilloma Virüs) şüphesini doğuruyor.

Rahim ağzı, penis ve ağız-yutak şeklinde kanser çeşitlerine namacıyla olan HPV’nin yol açmış olduğu siğiller yüzde 90 oranında cinsel yolla bulaşıyor.

Uzmanlar, ABD’de senede 6 milyon şahsa bulaşan virüsün Türkiye’de de hızlıca çoğaldığını söylüyor.

(Ağız ve Boğazda Hpv Emareleri ve tedavisi) Genital bölümde ebatı ya da adedi artan, büyüyünce karnabahar görünümünde olan siğillerin genel anlamda sebebi, kısa adı HPV olan Human Papilloma Virüs. HPV’nin 200’den fazlaca seçimi tanımlanmış olmasına rağmen, aşağı yukarı 40 seçimi cinsel bölümde; ‘genital kondilom, kondiloma aküminata ya da genital siğil’ denen hastalığı yapıyor.

SON 20 YILDA Bayanlarda ve ERKEKLERDE ARTIŞ VAR

HPV’nin erkeklerde yalnız siğil gerçekleştirmeyle kalmayıp, orofaringeal (ağız-yutak) bölgesi ve penis kanserlerine de sebep bulunduğunu açıklayan Penis kanserlerin ise yüzde 50’ye yakınının (Ağız ve Boğazda Hpv Emareleri ve tedavisi)

HPV ile ilişkiı gösterilmiştir. Şuana kadar rahim ağzı (serviks) kanseri ile ilişkiınden dolayı hanımlarda daha fazlaca önemsenirken, son 20 senedir erkeklerde de sıklığındaki artış ve mümkün neticeleri amacıyla ciddi yaklaşılan bir hastalık durumuna gelmiştir. Etkenler her iki cinste de benzer olmasına rağmen hastalık erkeklerde, bayanlara gore değişim izah edebilir dedi.

HPV SADECE CİNSEL Temasla MI BULAŞIR?

Virüsün yüzde 90 oranında cinsel yolla bulaştığına vurgu icra eden başka bulaş yolları ile ilgili ise şunları söyleniyor:

Vücudun detaylı yerlerinde (cinsel bölge kıllarında ve hem de tırnaklarda, eşyalarda virüs saptanmıştır. Bu yüzden cilt ilişkiı, virüs barındıran eşyalar ya da doğum esnasında bulaşabilir. Hastalık çoklıkla cinsel ilişkila bulaştığından fazlaca eşlilik önemli bir risk faktörüdür. (Ağız ve Boğazda Hpv Emareleri ve tedavisi)

Partner adedi arttıkça da risk artmaktadır.

Kondom-prezervatif genital bölgeyi tamamıyla sarmadığı-örtmediği amacıyla mutlak bir koruma sağlamaz. HPV olanların yüzde 15’inin kondom kullandığı fakat koruyucu olmadığı neticesine varılmıştır. Kuluçka (inkübasyon) zamanı 2 hafta ile 2 yıl içinde değişmektedir. (Ağız ve Boğazda Hpv Emareleri ve tedavisi) Bilhassa 3-4 ayda siğiller meydana çıkmaktadır. Siğillerin yüzde 40-60’ı ilk yıl içersinde kendi kendine kaybolur. Bu iyileşme ferdin bağışıklık düzenine bağlıdır. İmmün düzenin baskılandığı ya da zayıfladığı hallerde ise tekrarlama olacaktır.

PREZERVATİF KORUMUYOR, JİLETler VİRÜSÜ YAYIYOR!

Hastalarım en fazlaca tek olan siğillerinin jilet ile kıl hijyenikliği arkasından kanadığından ve ileri dönemde siğillerin adedinin yükselmesinden bahseder. (Ağız ve Boğazda Hpv Emareleri ve tedavisi) Jilet ile ciltte gördüğümüz ya da göremediğimiz sıyrıklar oluşur. Siğilin kanaması ile eş güdümlü virüs bu sıyrıklardan içeri girip çoğalır.

İlk bulaşmada da virüs genel anlamda ciltteki sıyrıklardan cinsel ilişki ile geçer.

Genital bölümdeki kıllardan arınmada cildi tahriş etmeyen makineler ya da tüy dökücü kremler kullanılmasını tavsiye ederim. Cinsel mekanları macıyla sarfedilen jilet ya da makinalarını bedenin başka mekanları amacıyla kullanmamaları da fazlaca mühimdir.

VÜCUTTAN HPV ATILAMIYOR

Siğilleri ortadan kaldırıp fizyolojik ve kozmetik iyileşmenin tedavideki ana hedef bulunduğunu dile getiren Uzman, Sadece HPV’nin vücuttan atılamayacağı, tekrarlama riskinin bulunmuş olduğu unutulmamalıdır. Hepimiz amacıyla geçerli standart bir tedavi yoktur.

Siğilin adedi, büyüklüğü, bulunmuş olduğu bölge, doktorun deneyimi ve imkanlarına gore tedavi tekniğine karar verilir.

Temel olarak en sık meydana getirilen tedavi tekniği cerrahi eksizyon (lazer ya da elektrokoter ile, bistüri ya da makas ile tıraşlama), kriyoterapi ya da asit solüsyonları ile yakma tedavisidir. Tüm bu tedavilere rağmen tekrarlama riski yüzde 25-65’tir deniliyor.

HPV PSİKOLOJİYİ DE, AŞKI DA VURUYOR!

Genital bölümdeki siğiller ferdin toplumsal ve cinsel hayatında negatif etki yapabiliyor. Bulaşma korkusu ya da fizyolojik görüntü namacıylaiyle cinsel heves ve aktivitede azalma en sık rastlanan cinsel problemler içinde.

Verilen bilgilere gore, psiko toplumsal olarak içe kapanma, anksiyete ve hem de depresyona sebep olabiliyor.

Kaynağın belirleme edilemediği ve edilmiş olduğu hallerde çift ilişkilerde güvensizlik, ayrılmalar ve ailelerde hukuki neticelere varan tesirsi olabiliyor.

Genital bölümde HPV belirleme edilenlerin partnerleri de bu hususta uyarılmalı, bilgilendirilmeli ve kesinlikle ürolog ya da jinekoloğa muayene olmalı.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir