HPV kaynaklı kanser çeşitleri!

HPV kaynaklı kanser çeşitleri!

HPV kaynaklı kanser çeşitleri!, Vulva kanseri, Vajinal kanser, Penis kanseri, HPV ile bağlantılı, Anal kanser, Rahim ağzı kanseri, Serviks, HPV Tedavisi nedir?, (HPV virüsü tedavisi nedir?)

HPV ve KANSER

Kanser, hücrelerin denetim dışı büyümesi olup ilk başladığı gövde bölgesine bakılırsa adlandırılır. İlerlemesi halinde bedenin başka bölgelerine de yaseneır.

HPV, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ortamında en süregelen olanlardan birisidir.

Günümüzde 150’ye yakın değişik seçimi tanımlanmış olan HPV’nin yalnızca 40-45 tanesi genital bölümde (penis derisi, vulva, anüs, vajina, serviks ve rektumda) yerleşir.

Bu tipler ağız ve boğaz bölgesine de yerleşebilir. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

Bu tipler serviks kanserinin yanında

HPV çeşitleri genel anlamda “düşük riskli” (siğile namacıyla olan) ya da “yüksek riskli” (kansere namacıyla olan) olarak adlandırılırlar.

Meydana getirilen çalışmalarda, 13 HPV tarzınin serviks (rahim ağzı) kanseri ile temaslı bulunmuş olduğu belirlenmiştir.

Bu tipler serviks kanserinin yanında vulva, vajina, penis, anüs ve bazı baş ve boyun kanserlerine de yol açabilirler. Kansere namacıyla olan bu HPV çeşitleri, genital siğillere namacıyla olan HPV çeşitleri ile aynı değildir. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

Bir çok insan HPV ile enfekte bulunduğunun bilincinde değildir.

Bir çok insan HPV ile enfekte bulunduğunun bilincinde değildir. HPV enfeksiyonu, genel anlamda bedendeki bağışıklık sistemi doğrulusunda iki yıl ortamında natural yolla temizlenir.

Bu, hem yüksek riskli hem de düşük riskli HPV çeşitleri amacıyla geçerlidir.

50 yaşına gelmiş her 5 hanımdan minimum 4 tanesi yaşamlarının bir döneminde HPV ile enfekte olacaklardır.

HPV, erkeklerde de oldukca süregelen görülür ve sık sık bulgu vermez. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

HPV enfeksiyonunu bedenden temizleyemediği hallerde

Bağışıklık düzeneğinin yüksek riskli HPV enfeksiyonunu bedenden temizleyemediği hallerde vakitle düzgüsel hücrelerde değişiklıklar oluşabilir ve bu da hemen sonra kanser gelişimine namacıyla olabilir.

Serviksde yüksek riskli HPV saptanan bayanların aşağı yukarı %10’unda serviks kanseri gelişimi amacıyla risk yaratan uzun soluklu HPV enfeksiyonu gözlenir. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

Benzer şekilde; vulva, penis, anüs ya da ağız ve boğaz bölgesindeki hücreler

Benzer şekilde; vulva, penis, anüs ya da ağız ve boğaz bölgesindeki hücreler yüksek riskli HPV çeşitleri ile enfekte bulunmuş olduğu zaman prekanseröz lezyonlar olarak adlandırılan hücresel değişiklıklar ortaya gelebilir.

Bu değişiklıklar erken aşamada saptanıp temizlenmezlerse vakitle kansere dönüşebilirler.

Bunların görülme sıklığı serviks kanserine bakılırsa daha azca olmakla birlikte  ilerleme riskleri mevzusu ile ilgili kafi informasyon bulunmamaktadır. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

HPV ile Bağlantılı Kanserler

HPV ile temaslı en sık görülen kanser türü servikal (rahim ağzı) kanserlerdir. Serviks kanserlerinin tamamına yakını HPV kaynaklıdır.

Gene; vulva, vagina, penis, anüs ve baş-boyun bölgesindeki bazı kanserler HPV ile temaslıdir. HPV’nin bu kanserlere iyi mi yol açtığını kavrayabilmek amacıyla oluşturulan emek harcamalar hala devam etmektedir.

Genel olarak; anal kanserlerin %85’inin, vajinal kanserlerin %70’inin, vulvar ve penil kanserlerin %40’ından HPV’nin sorumlu bulunmuş olduğu düşünülmektedir.

Baş ve boyun kanserleri fazlalıkla tütün ve alkol tüketimine bağlı oluşuru. Bununla birlikte; son çalışmalarda, ağız kanserlerinin %25’inin, boğaz kanserlerinin ise %35’inin HPV ile bağlantılı olma ihtimalini gösteren ispatlar bulunmuştur. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

HPV, fazlalıkla iki yıl içersinde rastgele bir esenlik sorununa namacıyla olmadan kendi kendine kaybolur. Bunun, bağışıklık düzeneğinin natural olarak HPV ile savaşmasından kaynaklandığı düşünülmektedir.

Sadece, kimlerde bedenden temizlendiği ya da kalıcı bulunmuş olduğu bilinememektedir. HPV, yalnızca bedende kalıcı bulunmuş olduğu zaman bu tür kanserlere namacıyla olmaktadır.

Sadece, HPV taşıyıcısı bireylerin hangisinde kanser ya da başka esenlik problemlerinin gelişeceğini eskiden bilmek ihtimaller içinde değildir. (HPV virüsü tedavisi nedir?)

Birkaç kanser seçimi HPV ile temaslıdir:

Rahim ağzı (serviks) kanseri: En sık görülen HPV temaslı kanser tarzıdir. Derhal derhal tüm rahim ağzı kanserleri HPV kaynaklıdır.

Vulva kanseri: aşağı yukarı %40’ı HPV ile bağlantılıdır.

Vajinal kanser: aşağı yukarı %70’i HPV ile bağlantılıdır.

Penis kanseri: aşağı yukarı %40’ı HPV ile bağlantılıdır.

Anal kanser: aşağı yukarı %85’i HPV ile bağlantılıdır.

Baş ve boyun kanserleri: fazlalıkla tütün ve alkol tüketimine bağlı geliştiği bilinmekle birlikte son emek harcamalar, ağız kanserlerinin %25’inin, boğaz kanserlerinin ise %35’inin HPV ile bağlantılı olma ihtimalini göstermektedir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

 

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir