HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

Eşinizde HPV var ise ne yapılmalı?

Eşinizde hpv var ise ne yapılmalı?

Eşinizde hpv virüsü var ise ne yapılmalı?, HPV tedavisi, Siğil, Genital siğiller, Cin1 2 3, Ascus nedir?, Kesin çözümü, Kesin tedavisi, Doğal bitkisel çare

Eşinizde hpv virüsü var ise ne yapılmalı? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını bilebilmeniz gerçekten mümkün değildir. Zira gelişmiş tıbbi olanaklar ile test yapılması ardından kararın verilmesi gerekmektedir. Sadecegenital bölgede meydana gelen siğilleri fark edebilirsiniz ki bunlar da kansere neden olmayan rahatsızlıklardır. HPV cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğu için partnerin bu konuda bildirilmesi son derece önemlidir. (HPV tedavisi)

Ancak zaman zaman düşülen bir yanlışlık vardır ki bu da partneri suçlamaktır. Zira kişi partnerinin başkası ile birlikte olduğunu düşünerek böylesi suçlamalara yönelmektedir. Ancak HPV virüsü cinsel ilişkinin üzerinden yıllar geçtikten sonra dahi ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Bunun sebebi ise belirgin herhangi bir semptomunun olmamasıdır. Dolayısıyla bu virüsün olması partnerin sizi aldattığı anlamına gelmemektedir. (HPV tedavisi)

HPV’den Korunmada Aşı

HPV’den korunmak için aşı yapılması son derece önemlidir. Ancak bu aşının HPV’ye yakalanmadan evvel yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra aşı ile sadece 4 farklı tipten korunmak mümkündür. Bu tiplerin haricinde kalanlara karşı vücudun savunmasız olduğunu belirtmeliyiz. Fakat yine de riskleri belirli oranda azalttığı inkâr edilemez.

Aşının ilk cinsel deneyimden evvel yapılması son derece önemlidir. Bu cinsel deneyimin illa birleşme şeklinde anlaşılmaması gereklidir. Zira temas ile dahi virüsün kolaylıkla bulaşabildiğini ifade etmemiz gerekir. (HPV tedavisi)

HPV’den korunmak için kişilerin tek eşliliğe dikkat etmeleri ve bunun yanı sıra ilişki esnasında prezervatif kullanmaları da son derece önemlidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde siğillere ve olası kanser risklerine karşı korunma sağlanması mümkün olacaktır. (HPV tedavisi)

HPV Tedavisi

HPV oluşmadan evvel aşı uygulamasında bulunmak son derece önemlidir. Ancak oluştuktan sonra aşının katkıları sınırlı bir derecede kalacaktır. Dolayısıyla bu aşamadan sonra doktor kontrollerine dikkat edilmelidir. Serviks kanserine yol açabilen bu virüsü iyi bir tedavi süreci ile vücuttan atabilmek mümkündür. Ancak bunun için kontrollerin iyi bir şekilde devam ettirilmesi icap etmektedir.

Bunların yanı sıra papsmear testi ile DNA testinin yapılması teşhisin konması ve ardından tedavinin yapılması için son derece önemlidir. Dolayısıyla tüm herkesin bu konulara riayet etmesi gereklidir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir