Genital Siğil Açıklama Bilgi

Genital Siğil Açıklama Bilgi Genital Siğil tedavisi?

Genital Siğil Açıklama Bilgi. Genital Siğil tedavisi, Çocuklarda Siğil, Erkeklerde Siğil, Hanımlarda Siğil, Siğillere Çözümler. Kesin çözüm tedavisi.

Genital Siğil  Human Papilloma Virüs (Genital Siğil HPV)’ün genital bölümde niçin bulunmuş olduğu siğile (verrükaya) verdiği isimdir. Dünyada cinsel ilişki ile en sık bulaşan enfeksiyon olan Genital Siğil Izahat HPV enfeksiyonu, ilk cinsel tecrübesini erken yaşta yaşam sürdüren ve cinsel partner adedi oldukça olan bireylerde daha sık görülmektedir.

Genital Siğiller HPV virüsü nasıl bulaşır?

Genital siğillerin enfeksiyon yapma potansiyeli gerektiğince yüksektir. Genital siğil çoklıkla oral, anal ve vajinal cinsel ilişkila bulaşır. Partnerler içinde bulaşma seviyesi aşağı yukarı %60’dır. Yüksek bulaşma seviyesi niçiniyle cinsel etken bireylerde yaşam boyu genital siğil görülme seviyesi %50’ye yaklaşmıştır.

Genital Siğil Izahat HPV bulaşmasındaki risk faktörleri;

Erken yaşta cinsel ilişki
Cinsel partner adedinin çoklığı
Korunmasız cinsel ilişki
Cinsel ilişki ile bulaşan enfeksiyon geçmişi
Bağışıklık sistemi

Genital Siğil HPV cinsel ilişki haricinde bulaşabilir mi?

Genital Siğil Izahat HPV cinsel ilişki haricinde da bulaşabilmektedir. En sık yaşanmış olan bulaşma biçimi cinsel ilişki ile olmakla birlikte;

Kişinin vücudunda değişik bölgelerde tespit edilen siğil ya da siğillerden ilişki yolu ile ve Genital Siğil HPV tespit edilen kişi ya da şahıslarla ilişki ile de bulaşabilmektedir.

Genital Siğil HPV çocuklarda görülebilir mi?

Genital Siğil HPV çocuklarda da görülebilmektedir. 2 yaş altındaki çocuklarda görülen anogenital siğillerde annenin anogenital kanalından bulaş bulunmuş olduğu düşünülmektedir.2 yaş üstünde gözlenen siğiller de ise cinsel istismar önemli bir niçindir.

Sadece çocuklarda gözlenen anogenital siğillerin, Genital Siğil Izahat HPV virüslü şahıslar ile aynı banyoyu paylaşmaları benzer biçimde değişik ilişki yolları ile de oluşabileceği bilinmektedir.

Genital Siğil HPV enfeksiyonu bedenin hangi yerlerinde görülür?

Bayanlarda Genital Siğil;

Dış genital bölge
Vajina
Serviks (rahim ağzı)
Perianal bölge (makat çevresi)

Erkeklerde Genital Siğil;

Dış genital bölgede Genital Siğil
Perianal bölge(makat çevresinde) görülebilir.

Bununla birlikte genital siğilleri olan bireylerde oral kısaca ağız bölgesi, göz, solunum yolu ve burun bölgesinde de siğiller görülebilir. Genital Siğil tedavisi?

Genital siğil bulguları nedir? ve Genital Siğil tedavisi

Genital Siğil HPV’nin niçin bulunmuş olduğu genital siğiller hiçbir bulgu vermeden ilerleyebilmektedir. Deriden kabarık ya da yassı, deri renginde-pembe-kahve tonlarında et beni aynısı kabartılar biçiminde görülen genital siğiller genel anlamda milimetrik olarak adım atar fakat seyrek birkaç santimetre’lik siğiller de görülebilir. Genital Siğil tedavisi? Büyük, birleşmiş ya da nodül olarak görülen genital siğiller daha oldukça immunsupresif kısaca bağışıklık sistemi baskılanan ve diyabet hastalarında görülür. Lezyonların oluşmasından sonrasında siğillerin adedi ve ebatı artabilir ya da kendi kendine gerileyebilir.

Genital siğiller sık sık semptom vermemekle birlikte; kanama ve kaşıntı şikayetleri bulunabilir.

Bayanlarda Genital Siğil bulgular; Genel sendromların haricinde hanımlarda iç genital bölümdeki siğile bağlı olarak cinsel ilişki ya da gebelikte kanama görülebilmektedir. Dış genital bölümde kaşıntılar yaşanabilir.

Erkeklerde Genital Siğil bulgular;Genital siğiller erkeklerde penis, testis, kasık ve makatta görülebilmektedir. Genital siğiller, seyrek de olsa anüs ya da idrar yolunda oluştuğu zaman wcye çıkma zorluğuna niçin olabilmektedir.

Genital siğil ne zaman meydana çıkar?

Genital Siğil HPV bulaştıktan sonrasında uzun seneler bedende sessiz kalabilmektedir. Genital Siğil HPV tespit edilen herkeste genital siğil meydana çıkmayabilmektedir. Esasında bir çok şahısde Genital Siğil HPV müdafa sistemi doğrulusunda tesirsiz duruma getirilmektedir.

Genital Siğil HPV ile bulaşma sonrasında lezyonun görülme vakitı 3 hafta ile 24 ay arasındadır.

Genital siğilin meydana çıkması;

Kişinin bağışıklık sistemi
Yüksek riskli Genital Siğil HPV varlığı
Uzun soluklu siğil varlığı
Başka enfeksiyon varlığı
Yaşa bakılırsa değişebilmektedir.

Genital siğil hangi yaşlarda daha sık görülür?

Genital Siğil HPV enfeksiyonlarının nerdeyse yarısına 15-24 yaşları içinde rastlanmaktadır. Bayanlarda en sık 20-24 yaş, erkeklerde ise 25-29 yaşları içinde daha sık görülmektedir. Genital Siğil tedavisi İleri yaşlarda görülme sıklığı azalan genital siğil yetmiş yaş üstü hanımlarda %5 seviyesinda meydana çıkmaktadır.

Genital Siğil tedavisi: HPV çeşitleri nedir?

Genital Siğil Izahat HPV’ün 200’e yakın değişik seçimi bulunmaktadır. Bu tiplerden 40 kadarı genital bölümde siğile niçin olmaktadır. Genital Siğil HPV’ün kansere yol açma potansiyeline bakılırsa düşük ve yüksek riskli olmak suretiyle iki gruba ayrılır.

Anogenital verrükalar içinde en sık görülen Genital Siğil HPV tip 6 ve 11 kanser gelişimi yönünden düşük rizikoya sahiptirler.

Düşük riskli Genital Siğil HPV çeşitleri; Genital Siğil HPV tip 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72 ve 81

Yüksek riskli Genital Siğil HPV çeşitleri; HPV tip 16 ve 18 başta olmak suretiyle 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82 yüksek riskli tiplerdir.

Genital Siğil tedavisi: HPV hangi hastalıklara sebep olabilir?

Genital Siğil HPV’nin hastalık yapmadan bedende haiz olunan olması hali latent, subklinik enfeksiyon ya da sessiz enfeksiyon olarak tanımlanır. Genital bölgelerdeki siğillerin haricinde oral (ağız bölgesi), respiratuar –nasal ( solunum yolu ve burun), gözde (konjuktivada) siğiller görülebilir.

Genital Siğil HPV’ün yüksek riskli çeşitleri (sık sık Genital Siğil HPV 16-18) kanser öncüsü lezyonlara ve kansere yol açabilir. Başta servikal kanser kısaca rahim ağzı kanseri olmak suretiyle, anogenital bölge, penis ve baş- boyun kanserleri de görülebilir.

Rahim ağzı kanseri bilhassa kendisi ya da partnerinde Genital Siğil HPV olan, erken yaşta cinsel aktiviteye süregelen, oldukça sayıda cinsel partneri olan ve cinsel yolla bulaşan değişik hastalıkları tespit edilen şahıslarda daha oldukça görülmektedir.

Genital Siğil tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir