HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir?

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir? Genital siğil belirtileri

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir?, Genital siğil belirtileri, HPV virüsü tedavisi, Genital siğillerin tedavisi, belirtisi, et benleri, lezyonlar, düz siğilller ve tedavisi.

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir? Genital siğile ne sebep olur? Genital siğil bulguları ve tedavisi…

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir?  Human papilloma virüsünün (HPV) sebep bulunduğu, hem kadınları hem de erkekleri etkileyen ve dünyada cinsel temas ile en sık bulaşan bir enfeksiyon olan Genital siğil (HPV) nedir? Genital siğile ne sebep olur?.

Genital siğil (HPV Virüsü) nedir?  Cinsel yaşamı aktif olan şahıslarda sık sık görülen, ağrı ve kaşınma gibi bulgulerle meydana çıkabilen Genital siğil ile ilgili bilinmesi gerekli olanlar haberimizde… Genital siğil (HPV) nedir? Genital siğil namacıyla olur? Genital siğil bulguları ve tedavisi…

GENİTAL SİĞİL NEDİR?

Genital siğil belirtileri Human Papilloma Virüs (HPV)’ün genital bölümde namacıyla bulunduğu siğile (verrükaya) verdiği isimdir. Dünyada cinsel temas ile en sık bulaşan enfeksiyon olan Genital siğil belirtileri HPV enfeksiyonu, ilk cinsel tecrübesini erken yaşta yaşam sürdüren ve cinsel partner adedi çok olan bireylerde daha sık görülmektedir. Genital siğiller ağrıya, rahatsızlığa ve kaşınmaya namacıyla olabilir. Genital siğil belirtileri Kadınlar amacıyla bilhassa tehlikelidir zira birtakım HPV çeşitleri serviks ve vulva kanserine namacıyla olabilir.

GENİTAL SİĞİL BELİRTİLERİ

Genital siğil belirtileri, oral, vajinal ve anal temas dahil olmak üzere cinsel etkinlik yolu ile bulaşır. HPV’nin namacıyla bulunduğu genital siğiller hiçbir bulgu vermeden ilerleyebilmektedir.

Genital siğiller her vakit insan gözüyle görülemez. Genital siğil belirtileri Çok ufak ve cildin kendi renginde ya da biraz daha koyu olabilirler. Büyümenin zirvesi bir karnabaharı andırır. Siğil grupları ya da yalnızca bir siğil olarak meydana çıkabilirler.

Genital siğil belirtileri Erkeklerde genital siğiller alttaki alanlarda görülebilir:

– Penis
– Skrotum
– Kasık
– Baldırlar
– Anüs içersinde ya da etrafında

Genital siğil belirtileri Kadınlarda genital siğiller alttaki bölümde görülebilir:

– Vajina ya da anüs içi
– Vajina ya da anüs dışında
– Boyun

Genital siğil belirtileri Genital siğiller, enfekte olmuş bir kişiyle oral cinsel temasde tespit edilen bir bireyin dudaklarında, ağzında, dilinde ya da boğazında da görülebilir.

Genital siğil belirtileri GENİTAL SİĞİL NEDENLERİ

Genital siğil belirtileri Çoğu genital siğil vakaları HPV’den kaynaklanır. Genellikle genital organları etkileyen 30 ila 40 HPV suşları vardır, fakat bu suşların yalnızca birkaçı genital siğillere namacıyla olur.

GENİTAL SİĞİLLER NASIL BULAŞIR?

Genital siğil belirtileri Genital siğillerin enfeksiyon yapma potansiyeli gerektiğince yüksektir. HPV virüsü tedavisi Genital siğil çoklıkla oral, anal ve vajinal cinsel temasla bulaşır. Genital siğillerin tedavisi HPV virüsü tedavisi Partnerler arasında bulaşma seviyesi aşağı yukarı %60’dır. Yüksek bulaşma seviyesi namacıylaiyle cinsel aktif bireylerde yaşam boyu genital siğil görülme seviyesi %50’ye yaklaşmıştır.

Genital siğil belirtileri HPV bulaşmasındaki risk faktörleri;

– Erken yaşta cinsel temas
– Cinsel partner adedinin çoklığı
– Korunmasız cinsel temas
– Cinsel temas ile bulaşan enfeksiyon geçmişi
– Bağışıklık sistemi

 

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir