Gental Siğil Kondilom ve HPV

Gental Siğil Kondilom ve HPV tedavisi

Gental Siğil Kondilom ve HPV, Doğal hızlı Tedavisi yorumlar, Genital siğillere saf tedavi, HPV virüsüne doğal tedavi, Anal kondiloma kesin tedavi, HPV yorumları.

Gental Siğil Kondilom ve HPV Hijyenik muayenehane ortamında, genital siğillere lazer, koter ve kriyo şekilleri ile en etkili ve konforlu çözüm önerilerini sunuyoruz.

Hem erkeklerde hem de hanımlarda görülen “Genital Siğiller (Kondilom)” için etken gizmen HPV (Human Papilloma Virüs) olup, dünya genelinde ve devletimizde cinsel yolla bulaşan en sık hastalık grubunu oluşturmaktadır.

HPV’nin otuzu aşkın tipi genital sistemi enfekte etmektedir fakat görünür lezyonlara (siğil) en sık HPV Tip 6 ve Tip 11 niçin olmaktadır.

HPV ile ilişkili kanserlerden (serviks, penis, anal kanserler) ise en oldukça Tip 16 ve 18 şeklinde sessiz seyreden suşlar mesuldür.

Nasıl Bulaşır? Gental Siğil Kondilom ve HPV

En sık cinsel temas yöntemiyle (vajinal, oral, anal) bulaşır sadece cinsel temas olmadan da bulaşması mümkündür (elle temas, ortak jilet yada iç çamaşırı kullanımı, anneden bebeğe doğum esnasında geçiş şeklinde).

Ne Süre Bulgu Verir? Gental Siğil Kondilom ve HPV

Birçoğu (%70) herhangi bir bulgu vermeden sessiz (asemptomatik) seyreder. Bulaş sonrası lezyonların ortaya çıkması (inkübasyon süresi) 3 hafta – 8 ay arasındadır.

Tanı nasıl Konulur?

Papillamatöz (karnabahar görünümlü) kahverengi yada kırmızımsı lezyonların görülmesi ile tanı konulur. Lezyon görünmeyen hastalarda genital bölgeye %3 ile %5’lik asetik asid uygulamalı ile kondülomlar beyaz alanlar olarak izlenir.

HPV-DNA ile subtiplendirme yapılabilir, sadece yaygın kullanılmamaktadır. Siğillerden rutin biyopsi yapılması da önerilmez. Sadece atipik görünümlü, pigmentesert yada ülsere siğillere, immün yetmezlikli hastalara ve tedavi sonrası düzelmeyen lezyonlara biyopsi önerilir.

HPV Aşısı Kimlere Yapılmalıdır?

Genital siğilden korunmanın en etkili yolu HPV aşısıdır. Koruma amaçlı, 9–26 yaş arası hanımefendilere uygulanır (erkeklere de uygulanabilir).

Sekiz tip HPV virüsü ihtiva eder. 6 ay içinde 3 doz şeklinde uygulanır. HPV aşısı ihtiva ettiği HPV tipine karşı %100 koruma sağlar.

HPV enfeksiyonunu vücuttan tamamen atacak ya da temizleyecek bir tedavi yöntemi yoktur sadece virüslerin %90’ı iki yıl içinde kendiliğinden vücuttan kaybolmaktadır.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek virüsün vücuttan uzaklaştırılma şansı arttırılabilmektedir. Virüs yok edilemese bile genital siğiller çeşitli yöntemlerle yok edilebilir.

Eğer tedavi edilmezlerse bu siğiller kümeler halinde büyüyüp çoğalabilmektedir.

  • Koter yada lazer ile lezyonun yakılması
  • Kriyoterapi yöntemi ile genital siğilin dondurulması
  • Genital siğilin cerrahi olarak çıkartılması şeklinde tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Genital siğili olan bayanlar seviks kaneri açısından taramaya alınmalıdır. Benzer şekilde anal kondülomu olan riskli hastalar (HIV, transplant vb) anal sitoloji ile tertipli taranmalıdır. Peniste idrar deliğinde lezyonu olanlar ise idrar kanalı (üretra) ya da mesane tutulumu açısından endoskopik incelemeye alınmalıdır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir