HPV Aşıları yan etkileri

HPV Aşıları yan etkileri nelerdir?

HPV Aşıları yan etkileri, HPV Aşılarının yan etkileri nedir?, Siğil aşılarının yan tesirleri, Genital siğiller için aşıların zararları, En etkili hpv tedavi şekli nedir?

HPV Aşıları yan etkileri HPV enfeksiyonu seksüel etken olan hepimiz tarafınca geçirilecektir diye bir kavram yoktur. Bu bağlamda hasta seksüel etken de olsa, aşıda bulunan.

HPV tipleri ile öncesinde enfekte olmadıysa aşı ile ileride geçirebileceği bu enfeksiyonlara karşı korunabilecektir. Sonuçta cinsel olarak etken bireylerde de aşının yapılması hastanın faydasına olacaktır.

HPV aşısının yan tesirleri?

HPV aşısının en malum yan tesiri, uygulama yerinde yapmış olduğu ağrı, şişlik yada kızarıklıktır. Kimi zaman uygulama sonrası baş dönmesi ve bayılma görülebilmektedir. HPV aşısı sonrası 15 dakika süresince oturarak istirahat etmek bu yan etkilerin görülmesini engelleyecektir.

HPV aşısı meydana getirilen bazı hastalarda nadiren de olsa  baş ağrısı, bulantı-kusma, bitkinlik yada halsizlik benzer biçimde yan etkisinde bırakır de görülebilmektedir.

Aşı sonrasında Pap Smear testi yaptırılması gereklimidir?

HPV aşıları rahim ağzı kanserinin ortalama yüzde 70 sebebi olan yüksek riskli karşı koruma sağlamaktadır.

Kanser etyolojisinde yer edinen öteki yüksek riskli HPV tiplerine karşı aşı ile korunma sağlanamayacağından.

Aşı olan bireylerin de serviks kanseri riski taşımış olduğu unutulmamalıdır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir