HPV Hakkında Nadir bilgiler 

HPV Hakkında Nadir bilgiler

HPV Hakkında Nadir bilgiler Bir çok insanda, insan papilloma virüsü (HPV) hiçbir semptoma niçin olmaz ve kanser öncesi yada kansere dönüşmez.

Sadece bu cinsel yolla bulaşan hastalıkla ilgili sizi şaşırtabilecek başka gerçekler var.

HPV YAYGIN BİR RAHATSIZLIKTIR

Hayatınız süresince minimum bir tür insan papilloma virüsü (HPV) kapma olasılığınız yüksektir. HPV, Türkiye’de cinsel yolla bulaşan en yaygın enfeksiyondur.

O denli yaygındır ki, cinsel olarak {aktif erkek} ve hanımefendilerin bir çok, yaşamları süresince minimum bir tür HPV alırlar.

DİĞER VİRÜSLERLE KARIŞTIRMAYIN

Genital siğillere yol açan HPV virüsünün türü, kansere yol açan HPV virüsünün türünden farklıdır.
HPV, 150’den fazla ilgili virüsten oluşan bir gruptur.

Her HPV virüs türüne bir numara verilir. HPV türleri, bir kişiyi kanser riski altına alıp almamasına gore düşük riskli yada yüksek riskli olarak sınıflandırılır.

RİSK DÜŞÜKTÜR,KORKMAYIN ERKEN TEDAVİ OLUN !

Siğillere yol açan HPV tipi düşük risklidir, doğrusu nadiren kansere dönüşür. Yüksek riskli HPV siğillere niçin olmaz, sadece kansere dönüşebilir.

Yüksek riskli HPV tipleri bir tek rahim ağzı kanserine değil hem de öteki kanserlere de niçin olur.

Yüksek riskli HPV tipleri bir tek rahim ağzında değil, hem de vulva, vajina, penis, anüs ve boğazın arkasındaki kansere de neden olur ek olarak  dil ve bademciklerde de görülebilir.

KURTULMANIN BİR ÇOK YOLU VAR !

HPV enfeksiyonlarının çoğunu, hatta yüksek riskli HPV enfeksiyonlarını bile herhangi bir tedavi olmaksızın temizleyeceksiniz.

Bir çok insan cinsel olarak etken hale geldikten kısa bir süre sonrasında HPV kapar sadece hiçbir semptomu yoktur. Bir çok insan, yüksek riskli türler de dahil olmak suretiyle enfeksiyonu, bulaştığını bilmeden iki yıl içinde temizler.

SİGARA ENFEKSİYONU KÖTÜLEŞTİRİR!

Sigara içmek HPV enfeksiyonunun temizlenmesini oldukça zorlaştırır.
Sigara içmek, kalıcı bir HPV enfeksiyonu geliştirme riskinizi artırır.

Sigara içmek hem de hem servikal hem de vulva kanserleri için daha yüksek bir riskle bağlantılıdır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir