Hpv Test Sonucu

Hpv Test Sonucu ve virüs tedavisi Türkiye

Hpv Test Sonucu ve tedavisi Hpv Test Sonucu, HPV Türkiye Forumu Pozitifi negatif yapma Hpv siğil kontrol, Siğil yorumları Hpv dna testi, Hpv testi nerede yapılır Dna testi nerede yapılır.

Genital human papilloma virüsü HPV adam ve hanımlarda oldukça yaygın olup çoğu zaman cinsel ilişki esnasında genital temas yolu ile bulaşır. (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi) HPV enfeksiyonu çoğu zaman emare ve semptom vermediği için seksüel olarak etken bir çok insan yaşamlarının bir döneminde HPV ile karşılaşmasına karşın hiçbir vakit bu durumun bilincinde olmazlar.

Hpv Test Sonucu Bundan dolayı, HPV pozitif olan hastaların mevzu ile ilgili bazı detayları bilmeleri gereklidir. Bu bilgiler kişilerin rapor sonuclarını doğru değerlendirmesine destek olacaktır. (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi)

HPV’nin 200 den fazla tipi tanımlanmış olup genital HPV enfeksiyonuna yol açan ortalama 40 HPV tipi vardır. Bir oldukça olguda, immun sistem organik olarak HPV ile savaştığı için hiçbir sıhhat problemine niçin olmadan kendiliğinden iyileşir. (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi)

Kimi zaman, immun sistem HPV enfeksiyonunun üstesinden gelemez ve bunun sonrasında da bazı HPV tipleri genital siğillere niçin olur.

Öteki HPV tipleri ise (yüksek riskli tipler), hanımlarda serviks (rahim ağzı) bölgesinde hücresel değişikliklere neden olur ve vakit içinde serviks kanseri gelişimine niçin olabilir. Genital siğillere yol açan HPV tipleri kansere neden olan olan tiplerden farklıdır. (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi)

Yüksek riskli HPV tiplerinden birisinin saptandığı hanımlarda serviks kanseri gelişme riski mevcuttur.

Bununla beraber, kanser gelişimi için CIN Servikal Intraepitelyal Neoplazi olarak adlandırılan hücresel değişikliklerin bulunması ve bu değişikliklerin belirli bir süreç içinde ilerlemesi CIN1→CIN2→CIN3 gereklidir. Bu kişiler ilk olarak serviks kanserini önlenebilmesi için HPV kaynaklı hücresel değişimleri gösteren “Pap Smear Testi’ni” yaptırmalıdırlar. (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi)

Bu bayanlar ek olarak HPV DNA Testi yaptırmalıdırlar.

HPV DNA testi ile serviks kanseri ile bağlantılı olduğu malum yüksek riskli HPV tipine bulunup bulunmadığı da anlaşılabilir. Bu kontrol; bir sonraki Pap Smear Testi’nin ne vakit yapılması gerektiği ve öteki testlere gereksinim olup olmadığı mevzusunda doktorlara ve hastalara yol izah edebilir.

Pozitif çıkan HPV DNA Testi neticeleri serviks de (Hpv Kontrol Sonucu ve tedavisi)

HPV’nin bulunduğunu gösterir. Bununla beraber, hastada serviks kanseri olduğu yada serviks kanseri gelişeceği anlamına gelmez. Sadece, ve tedavisi vakit içinde serviks kanserine yol açan hücresel değişikliklerin oluşma ihtimalini arttırır. Bundan dolayı; hastalar, doktorlarının önerilerini dikkate almalıdırlar.

HPV taşıyıcılığı ile HIV yada Herpes virusuna haiz olmak aynı şey değildir.
Having HPV also does not make it harder to get or stay pregnant.
Doktorlar HPV virüsünün vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayamaz..

Yalnız HPV kaynaklı hücresel değişimleri tedavi edebilirler.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür ve tedavisi Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir