HPV testini evlerde yapabileceksiniz!!

HPV testini evlerde yapabileceksiniz!!

HPV testini evlerde yapabileceksiniz!!, HPV DNA Testi, Genital siğil testi, Rahim ağzı kanseri, Siğil çeşitleri, HPV virüs çeşitleri, Human Papilloma Virus, Organik tedavisi nedir?

Cinsel yolla bulaşan siğiller kapsamında olan genital siğil HPV virüsü (Human Papilloma Virus) testi, oldukça yakında artık doktora gitmeden evde yapılabilecek. (HPV DNA Testi)

Hanım Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanlarının verdiği bilgiye nazaran, İngiltere’de meydana getirilen yeni bir bilimsel çalışmanın neticeleri, HPV varlığının rahim ağzındaki örneklemeye nazaran oldukça azca duyarlılık farkıyla idrar örneklerinde de saptanabileceğini ortaya koydu. (HPV DNA Testi)

İdrar bazlı bu testin en mühim pozitif yanları; ucuz, kolay ulaşılabilir olması ve ek araç-gereç gerektirmemesi. (HPV DNA Testi)

HPV Nedir?

Oldukca yaygın olan HPV hakkında şu detayları veriyor: HPV, bir tek insanları enfekte eden ve etkileyen 200 değişik virüs tipinden oluşan bir gruptur. Cinsel yolla bulaşan yaygın bir enfeksiyondur. HPV, genital siğiller ve bazı kanserler de dahil olmak suretiyle ciddi sıhhat problemlerine niçin olabilir.

Bu virüsler penis cildi, vulva (vajina dışındaki alan) ve anüsü enfekte edebilir. Ek olarak vajina, serviks ve rektumun astarını da enfekte edebilirler. (HPV DNA Testi)

HPV virüsü iyi mi yayılır?

Sex icra eden ya da asla cinsellik yapmış olan hepimiz HPV alabilir. HPV o denli yaygın ki, neredeyse tüm cinsel yönden etken insanoğlu yaşamlarının bir noktasında HPV alıyorlar.

Genital HPV, cinsellik esnasında enfekte bir kişiden enfekte olmayan bir kişiye geçer. HPV, çoğunlukla vajinal ve anal cinsellik esnasında, genital temastan geçer. HPV ek olarak oral cinsellik esnasında da geçebilir.

(HPV DNA Testi)

HPV’den Korunma Yolları

HPV virüsünün bulaşması oldukça kolaydır. Bu yüzden korunmak da aslına bakarsak zor olsa gerek. Virüs daha oldukça hanımlarda serviks kanserine yol açtığından HPV aşısı mevcuttur. Bu aşı etken cinsel yaşam başlamamışsa ve vücuda asla virüs girmemişse dönem olan 11-26 yaş aralığında önerilir. Erkeklerde de 21 yaşa kadar yapılmalıdır. Bu şekilde yapılırsa %100 koruyuculuğu vardır. Bu kriterlerin haricinde da kısmen koruyucudur.

Adamların sünnet olması, tek eşli cinsel yaşam, prezervatif kullanımı şeklinde HPV için önlemler alınmalıdır. Önlemler tan koruyucu olmasa da bulaşma riskini azaltır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir