Genital Siğil Forum ve Yorumları
HPV Virüsü Forum ve Yorumları
Blog

HPV? Virüsü? Ağız kanseri?

HPV? Virüsü? Ağız kanseri?, HPV Ağız kanserleri,

KELİMELER: HPV Virüsü Ağız kanseri HPV kanseri tedavisi, HPV?, Hpv siğilleri, Hpv ilaçları, Hpv kanseri, Hpv virüsü, Hpv-hpv, Hpv-siğil, Hpv virüsü ağız, Hpv penis, Hpv hanım, Hpv adam, Hpv tedavisi 2019 – 2020

HPV, NİN en sık cinsel yolla bulaşan bir virüstür. 200’den fazla tipi vardır. Hpv Vücudun değişik yerlerinde siğil kondilom, hücre çoğalması ve kansere niçin olabilir.

hpv  vücuda alındıktan sonraki 2-3 ay içinde siğil oluşumuna neden olur. Siğiller en sık genital bölgede görülür fakat vücudun her yerinde çıkabilir. Ağız kanseri HPV’nin %80-90’ı vücudun müdafa hücreleri tarafınca elimine edilir, hpv kanser oluşma süreci 10-15 senedir. HPV Ağız kanserleri nin % 99’unda HPV pozitiftir.

Ağız kanseri, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü uzun devam eden ses kısıklığı, geçmeyen ağız içi yaraları, kulağa vuran ağrı, uzunluğunda şişlik benzer biçimde şikayetlerin ağız, boğaz, gırtlak ve yiyecek borusu benzer biçimde kanserlerin ilk emaresi olabilir. Uzun devam eden bu emarelerde bir KBB hekimi tarafınca muayene ve incelem edilmesi gerekir.

Endoskopik ve radyolojik tetkikler yapılarak bu lezyonun belirlenmesi eğer bir bulgu var ise gerektiğinde biyopsi alınarak patoloji tahlili yapılarak teşhisin bir an evvel konulması gerekiyor. Teşhis konduktan sonrasında hastalığın büyüklüğü, nerelere yayıldığının belirlenmesi, ek olarak hasta akciğerler başta olmak suretiyle bazı bölgelere sıçrama yapmış olup yapmadığının da ortaya çıkarılması gerekir.

Bu incelemeler sonrasında hastalığın hangi aşamada olduğu tespit edilerek baş ve boyun bölgesinde uzmanlaşmış bir KBB uzmanına başvurulması gerekir.

Yayılma türüne nazaran kısmı organı tümörün türüne gırtlak tümörünün alınması, boyundaki lenf bezelerinin temizlenmesi cerrahı yaklaşımının kapsamı içindedir. Ek olarak doku ve organ yitirilmesine yönelik güzel duyu ve kozmetik yönden yeniden operasyonlar tekrardan düşünülebilir.

Sigara içenler, fazlaca ağır yağlı ya da tütsülenmiş gıdaları yoğun tüketenler HPV benzer biçimde bazı cinsel yolla geçen virüs enfeksiyonları bulaşmış kişilerin bu tür hastalığın riski altında olduğu söylenmektedir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.