HPV virüsünü kondom kullanılması önler mi?

HPV virüsünü kondom kullanılması önler mi?

HPV virüsünü kondom kullanılması önler mi?, Prezervatif siğil olmasını engellemez, HPVyi Prezervatif engellemez, Hemen HPV tedavisi uygulayın, Siğillere kesin çözüm nedir? HPV virüsünü kondom kullanılması önler mi? HPV virüs bulaşı esas olarak cinsel beraberlik esnasında gerçekleşmektedir.

Kondom kullanımı bulaşı riskini belirgin derecede azaltmaktadır.

Sadece belirtildiği benzer biçimde cilt ve/yada mukoza temasının olması virüsün bulaşması için yeterlidir.

Bu bağlamda direkt olarak yalnız penis vajen temasını önleyen kondom, öteki cinsel bölge temaslarını engelleyemediğinden virüsün bulaşma riskini tamamen önleyememektedir.

HPV virüsü belirtileri nedir?

HPV virüsü hiçbir emare vermeyebilir. En sık görülen emare; virüs bulaştıktan 2-6 ay sonrasında ortaya çıkan siğillerdir.

Genital siğil hanımlarda; vulva, vajen, serviks ve/yada anüste, erkeklerde; penis, skrotum ve/yada anüste düz lezyonlar, minik saplı yada karnabahar benzeri çıkıntılar, şişlikler şeklinde görülebilmektedir.

Genital bölgede bu lezyonları en sık icra eden HPV tipi; düşük riskli olan HPV 6 ve 11’dir.

Bunun yanında yüksek riskli HPV’ler belirgin bir semptom vermeksizin hücrelerde yaşamaya devam edebilmekte ve hücrelerde prekanseröz değişikliklere niçin olarak serviks, vajen, vulva, penis ve orofarinkste seneler içinde kanserlere niçin olabilmektedir.

Burada mühim nokta her HPV enfeksiyonun kanserleşmediğinin ve eğer kanserleşme gerçekleşecekse bunun uzun seneler alacağının bilinmesidir.

Bağışıklık sisteminin zayıflaması

Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri

Sigara kullanımı

HPV dışı sık tekrarlayan genital hastalıklar

Travmalar

İmmun sistemin zayıflamasına niçin olabilecek steroid türü ilaçların uzun soluklu kullanılması

Uykusuzluk, bitkinlik

Gebelik

Folat ve/yada beta karoten eksikliği.

HPV virüsünü kondom kullanılması önler mi?, Prezervatif siğil olmasını engellemez, HPVyi Prezervatif engellemez, Hemen HPV tedavisi uygulayın, Siğillere kesin çözüm nedir?

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir