HPV virüsünün tanı ve teşhis yöntemleri

HPV virüsünün tanı ve teşhis yöntemleri

HPV virüsünün tanı ve teşhis yöntemleri, HPV virüsü doktor tedavisi, Genital siğil uzmanı, HPV den kurtulanların yorumları, Siğilden kurtulanların yorumları.

HPV virüsünün tanı ve teşhis yöntemleri Jinekolojik muayene

HPV virüsünün tanı ve teşhis yöntemleri Jinekolojik muayene esnasında saptanan siğillerden parça yada bu şekilde bir lezyon yok ise vajinal ya da servikal akıntıdan sürüntü alınması ve alınan örneklerde HPV virüsüne ilişik DNA’ların incelenmesi ile teşhisi konulabilir.

Yüksek riskli HPV

Bu sayede HPV virüs tiplendirmesi de yapılabilmekte ve yüksek riskli bir HPV varlığı belirlenebilmektedir. Yüksek riskli HPV pozitifliği mevcutsa ileri incelem ve tedavi için mevzusunda deneyimli bir Hanım Hastalıkları ve Doğum uzmanına başvurulması ehemmiyet taşımaktadır.

Bunun yanında alınan servikal kısaca rahim ağzı Pap Smear testinde de HPV virüsünün niçin olabileceği hücresel değişimler saptanarak HPV enfeksiyonu belirlenebilir.

HPV enfeksiyonun belirti vermeme olasılığı göz önünde bulundurulunca serviks kanserine ilerleme olmadan teşhisin konulabilmesi ve lüzumlu önlemlerin alınabilmesi için tertipli olarak.

HPV testi ve/yada servikal Pap Smear testi yaptırılmasının önemi bilinmelidir. Vatanımızda ulusal kanser tarama standartlarına gore; 30-65 yaş grubundaki her hanım 5 yılda bir HPV ve Pap Smear testi ile taranmaktadır.

HPV enfeksiyonunda tedavisi nasıl yapılır?

Günümüzde HPV virüsünü tamamen ortadan kaldıran bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır.

Bağışıklık sistemi düzgüsel çalışan sıhhatli bireylerin minimum yüzde 80’ninin bu virüsü vücuttan temizleyeceği bilinmelidir.

HPV enfeksiyonu tedavisinde, virüsün yol açmış olduğu lezyonlara hususi tedavi planlaması yapılmaktadır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir