HPV virüsü’nün Zararları

HPV virüsü’nün Zararları, genital siğillerin Zararları

HPV virüsü’nün Zararları, Genital siğillerin, HPV Türkiye

HPV nin Zararları 800 adam HPV ile bağlantılı penil kanserine yakalanmaktadır.

  • 1100 erkekte HPV kaynaklı anal kanser gözlenmektedir.

5700 adam HPV kaynaklı baş boyun tümörü görülmektedir Baş boyun tümörlerinin bir kısmı olsa da bu tümörlerin büyük kısmı çoğunlukla sigara ve alkol tüketimi ile bağlantılıdır.

  • Partneri adam olan hastalarda anal kanser gelişme riski, partneri hanım olan erkeklere gore 17 kat daha fazladır.

HIV’de dahil olmak üzer immun sistem yetmezliği olan erkeklerde anal kanser gelişme riski öbürlerinden daha yüksektir. Gene, HIV taşıyan erkeklerde genital siğillerin tedavisi daha zor olsa gerek.

Siğiler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital Siğil Enfeksiyonu,

HPV virüsü oral, HPV anal cinsellik, her türlü cinsel ilişki,

Ciltten cilde ilişki yolu, ile de basitçe, bulaşabildiğinden fazlaca dikkatli ol

Human papilloma virüsü Tedavisi ya da kısa adı ile HPV enfeksiyonuyla ilgili uyarılarda tespit edilen, HPV’nin cinsel yolla bulaşan hastalıkların başlangıcında yaklaştığını söyleyerek, Genital bölgeyi enfekte eden HPV ilişki yolu ile basitçe yaseneıyor. HPV’nin bir şahıstan diğerine bulaşması amacıyla netlikle tam bir ilişki olması gerekmez.

Enfekte olan cilt bölgelerinin birbiri ile ilişkisi ile de hastalık bulaşabilir.

Virüsün kuluçka zamanı değişkendir. Bulaşma olduktan sonrasında bilgiler kimi vakit bir kaç ay kimi vakit de bir kaç yıl sonrasında meydana çıkabilir. Hatta kimi vakit virüs senelerce hiçbir emare vermeden bedende kalabilir.

Etken genital Tedavisi lezyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir.

Siğiller meydana çıkıp tedavi edildikten sonrasında yine siğil çıkmadan geçtiğimiz dönem ne kadar uzunsa bulaştırıcılık da o oranda azalmaktadır. HPV hanımlarda ve erkeklerde genital siğillere yol açabilir fakat bundan fazlaca daha muhimi hanımlarda rahim ağzı kanserine erkeklerde de penis kanserine namacıyla olabilmesidir” dedi.

HPV ile ilişki ve bulaşma Tedavisi olduktan sonrasında

netlikle hastalığın meydana çıkmadığının altını çizen Aslen fazlası kişide HPV bedenin kendi müdafa sistemi doğrulusunda tesirsiz duruma getirilir. Bir öteki olasılık da virüsü alan kişide uzun zaman hiçbir sendrom meydana çıkmamasıdır. Fert senelerce hem de kimi vakit ömrü zamanınce hiçbir yakınma meydana çıkmadan yaşayabilir.

Fakat bu hal hastalığı yaymasına engel değildir ve ilişkita bulunmuş olduğu şahıslara hastalığı bulaştırabilir. Bu hal latent ya da sessiz enfeksiyon olarak adlandırılır.

HPV’nin en sık namacıyla bulunmuş olduğu sendrom genital bölümde görülen siğillerdir.

Ciltten hafifçe kabarık, yumUşak olan bu siğiler cinsel bölgeyi oluşturan deride, vajina ile makat içinde, anüs çevresinde, bacakların iç kısmında, penis ucunda ya da çevresinde görülebilir. Anal ya da oral cinsellik arkasından ağız içi ve makat içersinde de siğiller meydana çıkabilir.

Bazı hallerde vajina içersinde ve rahim ağzı üstünde de siğiller olabilir.

HPV’nin net bir tedavisi olmadığını kaydeden Atasam Hastanesi Hanım Hastalıkları ve Doğum Eksperi Klasik data virüs bir kez bedene girdiğinde yaşam boyu burada kalır şeklindeyken bugünümüzde uygulanan DNA araştırmaları virüse ilişik kalıtsal materyalin 6-24 ay içersinde bedenden tamamıyla atılabildiğini meydana koymaktadır.

HPV virüsü oral ve anal cinsellik de

HPV virüsü oral ve anal cinsellik de Tedavisi dahil olmak suretiyle her türlü cinsel ilişki ve ciltten cilde ilişki yolu ile de basitçe bulaşabildiğinden cinsel açıdan etken olan hanım ya da adam hepimiz HPV enfeksiyonları yönünden risk altındadır. Fakat bazı şahıslarda risk daha yüksektir. Bunlar, yaşamının rastgele bir devreinde ansızın fazlaca partneri olanlar.

Partneri daha daha daha eskiden ansızın fazlaca kişiyle ilişkide bulunmuş kişiler, cinsel yaşantısı erken yaşta başlayanlar, kendisinde ya da partnerinde duruman ya da daha daha daha eskiden öteki türde cinsel yolla bulaşan hastalık hikayesi olanlardır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir