HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

HPV virüsü’nün Zararları

HPV virüsü’nün Zararları, genital siğillerin Zararları

HPV virüsü’nün Zararları, Genital siğillerin, HPV Türkiye

HPV nin Zararları 800 erkek HPV ile bağlantılı penil kanserine yakalanmaktadır.

  • 1100 erkekte HPV kaynaklı anal kanser gözlenmektedir.

5700 erkek HPV kaynaklı baş boyun tümörü görülmektedir Baş boyun tümörlerinin bir kısmı olsa da bu tümörlerin büyük kısmı sıklıkla sigara ve alkol tüketimi ile bağlantılıdır.

  • Partneri erkek olan hastalarda anal kanser gelişme riski, partneri kadın olan erkeklere göre 17 kat daha fazladır.

HIV’de dahil olmak üzer immun sistem yetmezliği olan erkeklerde anal kanser gelişme riski diğerlerinden daha yüksektir. Yine, HIV taşıyan erkeklerde genital siğillerin tedavisi daha zordur.

Siğiler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital Siğil Enfeksiyonu,

HPV virüsü oral, HPV anal seks, her türlü cinsel ilişki,

Ciltten cilde ilişki yolu, ile de basitçe, bulaşabildiğinden çok dikkatli ol

Human papilloma virüsü Tedavisi ya da kısa adı ile HPV enfeksiyonuyla alakalı uyarılarda tespit edilen, HPV’nin cinsel yolla bulaşan hastalıkların başında yaklaştığını söyleyerek, Genital bölgeyi enfekte eden HPV ilişki yolu ile basitçe yaseneıyor. HPV’nin bir şahıstan diğerine bulaşması amacıyla netlikle tam bir ilişki olması gerekmez.

Enfekte olan cilt bölgelerinin birbiri ile ilişkisi ile de hastalık bulaşabilir.

Virüsün kuluçka zamanı değişkendir. Bulaşma olduktan sonra bilgiler kimi zaman bir kaç ay kimi zaman de bir kaç sene sonra meydana çıkabilir. Hatta kimi zaman virüs senelerce hiçbir belirti vermeden bedende kalabilir.

Aktif genital Tedavisi lezyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir.

Siğiller meydana çıkıp tedavi edildikten sonra tekrar siğil çıkmadan geçtiğimiz devre ne kadar uzunsa bulaştırıcılık da o oranda azalmaktadır. HPV kadınlarda ve erkeklerde genital siğillere yol açabilir fakat bundan çok daha muhimi kadınlarda rahim ağzı kanserine erkeklerde de penis kanserine namacıyla olabilmesidir” dedi.

HPV ile ilişki ve bulaşma Tedavisi olduktan sonra

netlikle hastalığın meydana çıkmadığının altını çizen Aslında fazlası kişide HPV bedenin kendi savunma sistemi doğrulusunda tesirsiz duruma getirilir. Bir diğer ihtimal da virüsü alan kişide uzun vakit hiçbir sendrom meydana çıkmamasıdır. Birey senelerce hem de kimi zaman ömrü zamanınce hiçbir yakınma meydana çıkmadan yaşayabilir.

Fakat bu hal hastalığı yaymasına engel değildir ve ilişkita bulunduğu şahıslara hastalığı bulaştırabilir. Bu hal latent ya da sessiz enfeksiyon olarak adlandırılır.

HPV’nin en sık namacıyla bulunduğu sendrom genital bölümde görülen siğillerdir.

Ciltten hafif kabarık, yumUşak olan bu siğiler cinsel bölgeyi meydana getiren deride, vajina ile makat arasında, anüs etrafında, bacakların iç kısmında, penis ucunda ya da etrafında görülebilir. Anal ya da oral seks ardından ağız içi ve makat içersinde de siğiller meydana çıkabilir.

Bazı hallerde vajina içersinde ve rahim ağzı üstünde de siğiller olabilir.

HPV’nin net bir tedavisi olmadığını kaydeden Atasam Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Eksperi Klasik bilgi virüs bir kez bedene girdiğinde hayat boyu burada kalır şeklindeyken bugünümüzde uygulanan DNA araştırmaları virüse ait kalıtsal materyalin 6-24 ay içersinde bedenden tamamıyla atılabildiğini meydana koymaktadır.

HPV virüsü oral ve anal seks de

HPV virüsü oral ve anal seks de Tedavisi dahil olmak üzere her türlü cinsel ilişki ve ciltten cilde ilişki yolu ile de basitçe bulaşabildiğinden cinsel açıdan aktif olan kadın ya da erkek herkes HPV enfeksiyonları yönünden risk altındadır. Fakat birtakım şahıslarda risk daha yüksektir. Bunlar, yaşamının rastgele bir devreinde aniden çok partneri olanlar.

Partneri daha daha daha eskiden aniden çok kişiyle ilişkide bulunmuş kişiler, cinsel yaşantısı erken yaşta başlayanlar, kendisinde ya da partnerinde duruman ya da daha daha daha eskiden diğer türde cinsel yolla bulaşan hastalık hikayesi olanlardır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir