HPV’den Korunmanın Yolları

HPV’den Korunmanın Yolları Ve Siğil ‘den Kaçınmak

HPV’den Korunmanın Yolları, Siğilden korunmanın yolları, Hpv virüsünü tedavi edenler, Siğilleri tedavi edenler, HPV siğillerinden iyileşenler, HPV Yorumları HPV’den Korunmanın Yolları HPV’yi önlemenin en kolay yolu prezervatif kullanmak ve güvenli sex yapmaktır.

Ek olarak Gardasil 9 aşısı, HPV’nin niçin olduğu genital siğillerin ve kanserlerin önlenmesi için mevcuttur. Aşı, kanser yada genital siğillerle ilişkili olduğu malum dokuz HPV türüne karşı koruma sağlayabilir.

CDC, 11 yada 12 yaşlarındaki kız ve adam çocuklar için HPV aşısını önermektedir. Aşının iki dozu, minimum altı ay arayla verilmektedir. 15 ila 26 yaş arasındaki hanım ve erkekler de üç dozluk bir programla aşılanabilir.

Ek olarak, daha ilkin HPV için aşı yaptırmamış 27 ile 45 yaş arasındaki kişiler artık Gardasil 9 ile aşı için uygun.

HPV ile ilişkili sıhhat sorunlarını önlemek için tertipli sıhhat kontrolleri, taramalar ve Pap smear yaptırdığınızdan güvenilir olun. HPV aşısının artıları ve eksileri hakkında daha çok informasyon edinmek için okumaya devam edin.

HPV ve hamilelik HPV’den Korunmanın Yolları

HPV’ye yakalanmak hamile kalma şansınızı azaltmaz. Hamileyseniz ve HPV hastasıysanız, tedaviyi doğum sonrasına ertelemek isteyebilirsiniz. Bununla beraber, bazı durumlarda HPV enfeksiyonu komplikasyonlara niçin olabilir.

Hamilelik esnasında meydana gelen hormonal değişimler genital siğillerin büyümesine niçin olabilir ve bazı durumlarda bu siğiller kanayabilir. Genital siğiller yaygınsa vajinal doğumu zorlaştırabilir.

Genital siğiller doğum kanalını tıkadığında, sezaryen gerekebilir.

Ender durumlarda, HPV’li bir karı bunu bebeğine aktarabilir. Bu olduğunda, tekrarlayan solunum papillomatozu adında olan ender fakat ciddi bir durum ortaya çıkabilir. Bu durumda çocuklar, solunum yollarında HPV ile ilişkili büyümeler geliştirir.

Rahim ağzı değişimleri hamilelik esnasında da meydana gelebilir, bundan dolayı hamileyken rahim ağzı kanseri ve HPV için rutin taramaya devam etmeyi planlamalısınız. HPV ve hamilelik hakkında daha fazlasını keşfedin.

HPV’yi iyi mi yakalanırsınız ? HPV’den Korunmanın Yolları

Ciltle cinsel teması olan hepimiz HPV enfeksiyonu için risk altındadır. Birini HPV enfeksiyonu için artan bir risk altına sokabilecek öteki faktörler şunlardır:

artan sayıda cinsel partner
korunmasız vajinal, oral yada anal sex
zayıflamış bir bağışıklık sistemi
HPV’si olan bir cinsel partnere haiz olmak
Yüksek riskli bir HPV ile sözleşme yapmış olursanız, bazı faktörler enfeksiyonun devam etme ve kansere dönüşme olasılığını artırabilir:

Zayıflamış bir bağışıklık sistemi

gonore, klamidya ve herpes simpleks şeklinde öteki STI’lere haiz olmak
kronik irin siğil
birçok çocuğa haiz olmak (rahim ağzı kanseri)
uzun süre oral kontraseptif kullanmak (rahim ağzı kanseri)
tütün ürünleri kullanmak (ağız yada boğaz kanseri) siğil
anal sex (anal kanser)

 

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir