HPV nin hangi tipleri önemlidir?

HPV nin hangi tipleri önemlidir? ve Tedavisi

HPV nin hangi tipleri önemlidir? -HPV tip 16 ,18. -Başta olmak suretiyle bazı genital -genotipleride rahim ağzında hücresel -değişikliklere niçin olur.

Bunların ortalama -%55-60’ından- -HPV16 , %10-15’inden- ise HPV18- mesuldür. -Hanım kanserleri içinde ön sıralarda yer edinen rahim ağzı kanserinin en mühim sebebi -HPV enfeksiyonudur.

HPV virüsü ve genital siğillerden kurtulanların YORUMLARI VE FORUMU OKUMAK İÇİN  FORUM GİRİŞİ 

Bitkisel ürünler kullanmak için ANTİBİYOKS web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilhassa bazı -HPV genotiplerinin prekanseröz lezyon ve invaziv karsinomada bulunması , klinik olarak yüksek risk(high risk HR HPV LR HPV tipleri  –6,11,42, 43,44 (54, 61, 70, 72 ve 81- tiplerin ayrımına yol açmıştır.

Bu sebep dolayısı ile -HPV virusu ve meydana getirmiş olduğu oluşumlar tespit edildiğinde kesinlikle tedavi edilmelidir.

Hastalar doğru bir halde yakından takip edilip smear testi ve gerektiğinde kolposkopik incelemeleri yapılmalıdır.

-HPV virusunun bir sonucu olan genital siğil (kondilom) varlığında bu virusun bulaştırıcılığı fazlaca fazladır.

-Kondilomların tedavisi yada yok edilmesi ile virus bir çok kez bulaştırıcılığı azalarak nekahat dönemine girer.

HPV tanısı iyi mi konur? HPV nin hangi tipleri önemlidir?

HPV nin kültürü yapılamaz. Serolojik tanı yöntemleride yoktur.

Laboratuvar tanısı bir tek moleküler yöntemlerle klinik örneklerde  -HPV DNA sının gösterilmesi ve risk grubunda bulunan genotipinin belirlenmesi ile mümkündür. -HPV pozitifliği tek başına bir anlam ifade etmez  sadece klinik emare ve sitoloji ile uyumlu olduğu vakit anlamlıdır.

(-servikal yada öteki lezyondan alınan sürüntü, biopsi-)

HPV den iyi mi korunabiliriz ?

Korunmanın en etkili yolundan biri riskli kişiler ile beraber olmamaktır .

-HPV den korunma için alınacak olan öteki bir tedbir ilk olarak genç buluğluk yaşlarında kızlar olmak suretiyle cinsel aktivitenin olduğu her yaşta -60 yaş- bayanlara aşı -3 doz- önerilebilinir. Aşı immünüte aracılığı ile korunmayı sağlar. Erken tanı ve takip edeni için tertipli aralıklarla senelik  sitolojik ve gerekirse -HPV kontrollerinin yapılması gerekir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.