HPV’nin hangi tipleri önemlidir?

HPV’nin hangi tipleri önemlidir?

HPV’nin hangi tipleri önemlidir?, HPV tiplerinin flaş tehlikesi, Siğillere flaş tedavi, Genital siğillere hızlı tedavi, Yüksek zararlı hpv, Düşük zararlı hpv HPV’nin hangi tipleri önemlidir?

HPV genotiplerinden 6 ve 11 çoğunlukla genital siğillere niçin olurken HPV tip 16 ,18, başta olmak suretiyle bazı genital genotipleride rahim ağzında hücresel değişikliklere dolaysıyla.

Rahim ağzı kanserine yol açabilir. Rahim ağzı kanseri tanısı konmuş hanımefendilerin ortalama % 95′-100’inde HPV virusu  saptanmaktadır.

Bunların ortalama %55-60’ından HPV16 , %10-15’inden ise HPV18 mesuldür. Hanım kanserleri içinde ön sıralarda yer edinen rahim ağzı kanserinin (serviks kanseri) en mühim, hatta kim bilir tek sebebi HPV enfeksiyonudur.

Türüne Dikkat Edin !

Bilhassa bazı HPV genotiplerinin prekanseröz lezyon ve invaziv karsinomada bulunması klinik olarak.

Yüksek risk(high risk HR HPV (cervical dysplasia/cancer): 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, (73, 82). ve Düşük risk(low risk LR HPV tipleri (condyloma acuminata)  6,11,42, 43,44 (54, 61, 70, 72 ve 81) tiplerin ayrımına yol açmıştır.

SMEAR Testi olun,Risk almayın !

Bu sebep dolayısı ile HPV virusu ve meydana getirmiş olduğu oluşumlar tespit edildiğinde ne olursa olsun.

Tedavi edilmeli ve ya hastalar doğru bir halde yakından takip edilip smear testi ve gerektiğinde kolposkopik incelemeleri yapılmalıdır.

Şu da bir gerçektir ki, HPV virusunun bir sonucu olan genital siğil (kondilom) varlığında bu virusun bulaştırıcılığı oldukca fazladır ve bu kondilomların tedavisi yada yok edilmesi ile virus bir çok kez bulaştırıcılığı azalarak nekahat dönemine girer.

HPV tanısı iyi mi konur?

HPV nin kültürü yapılamaz. Serolojik tanı yöntemleride yoktur.

Laboratuvar tanısı yalnız moleküler yöntemlerle klinik örneklerde (servikal yada öteki lezyondan alınan sürüntü, biopsi) HPV DNA sının gösterilmesi ve risk grubunda bulunan genotipinin belirlenmesi ile mümkündür.

HPV pozitifliği tek başına bir anlam ifade etmez  sadece klinik emare ve sitoloji ile uyumlu olduğu vakit anlamlıdır.

HPV Riskleri ve iyi mi korunulur?

“HPV’den korunmanın en etkili yolundan biri riskli kişiler ile beraber olmamaktır.

Sadece HPV ile enfekte kişilerin büyük çoğunluğu herhangi bir emare vermediği ve genital siğil. gözlenmediği dikkate alınırsa en azından genital siğil varlığı ve şüphesi durumunda cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir.

HPV den korunma için alınacak olan öteki bir tedbir .ilk olarak genç erişkinlik yaşlarında kızlar. olmak suretiyle cinsel aktivitenin olduğu her yaşta (<60 yaş) bayanlara aşı (3 doz) önerilebilinir.

Aşı immünüte aracılığı ile korunmayı sağlar. Erken tanı ve takip edeni için tertipli aralıklarla senelik (3-5 yıl) sitolojik ve gerekirse HPV kontrollerinin yapılması gerekir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam kullandık bakalım 6 yıldır vardı bende 1 tane sivil tedavi bırakmıştım bakalım 1 ay oldu ,şu çıkmamış gibi duruyor .iyileşen var mı yorum yaZsın