Servikal Kanseri ve HPV

Servikal Kanseri ve HPV

Servikal Kanseri ve HPV, HPV den iyileşenler Yeni Tedavisi, Anormal servikal hücrelerin tedavisi, En başarılı servikal kanser tedavisi, Doğal tedavi şekli nedir?

Servikal Kanseri ve HPV Rahim ağzı kanseri rahim ağzı kanseridir (rahmin yada rahmin alt kısmı vajinanın üst kısmında yer alır).

Rahim ağzı kanseri, rahim ağzının iç yüzeyindeki anormal hücreler kontrolden çıkarak kanser öncesi anormallikler oluşturduğunda gelişir.

Tespit edilmezse, bu anormallikler tümörlere dönüşebilir ve çevre dokuya yayılabilir.

Doğum denetim hapı, sigara, bir kadının bağışıklık sistemi ve öteki enfeksiyonların varlığı benzer biçimde faktörler rol oynar benzer biçimde görünse de, rahim ağzı kanserinin gelişmesi için bir kadının belirli “yüksek riskli” HPV çeşitleriyle enfekte olması gerekir.

Nerede ise tüm rahim ağzı kanserlerinden “yüksek riskli” tipler mesuldür.

HPV’Lİ HERKES SERVİKAL KANSER OLUR MU?

Her neyse ki hayır. HPV’si olan insanların bir çok için vücudun savunması virüsü temizlemek için yeterlidir.

Virüsün belirli “yüksek riskli” türlerini temizlemeyen bayanlar için, rahim ağzını kaplayan hücrelerde kanser öncesi kansere neden olabilen ve hatta yaşamın ilerleyen dönemlerinde rahim ağzı kanserine dönüşebilen anormal değişimler meydana gelebilir.

Bir çok vakit, kanser öncesinden rahim ağzı kanserine dönüşme birkaç yıl alır, sadece ender durumlarda daha süratli gerçekleşir. Erken teşhisin bu kadar mühim olmasının sebebi budur.

Doktorunuzla rahim ağzı taraması hakkında konuşun.

SERVİKAL KANSER NASIL TESPİT EDİLİR?

Rahim ağzı kanseri iki şekilde tespit edilebilir. Hanım doktoruna kansere bağlı semptomlarla başvurabilir yada rahim ağzı taraması ile kanser erken evrelerinde tespit edilebilir.

ANORMAL SERVİKAL HÜCRELER VE ÖN KANSERLER NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Anormal servikal hücreler, düşük dereceli ve yüksek dereceli anormalliklere ayrılabilir. Düşük dereceli anormalliklerin bir çok, herhangi bir kalıcı etkiye niçin olmadan giderilir.

Kimi zaman yüksek dereceli değişimler tedavi edilmezse rahim ağzı kanserine ilerleyecektir. Bu çoğu zaman birkaç yıl alır, sadece ender durumlarda daha erken gerçekleşebilir.

Bir hanımda rahim ağzı taramasında yüksek dereceli kanser öncesi değişimler tespit edilirse, kolposkopi için sevk edilecektir.

Bir çok durumda, kolposkopi esnasında rahim ağzından ufak bir doku parçası (biyopsi) alınacaktır.

Biyopsi, kadının yüksek dereceli bir servikal anormalliği bulunduğunu doğrularsa (CIN 2 yada 3 olarak adlandırılır), büyük olasılıkla serviksin etkilenen kısmını çıkarmak için ameliyat önerilecektir.

Bu, öteki tekniklerin yanı sıra cerrahi eksizyon ve lazer çıkarmanın da dahil olduğu çeşitli yollar kullanılarak yapılabilir. Bu çoğu zaman hastanede bigün kalmayı gerektirir.

SERVİKAL KANSER NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Servikal Erken teşhis edilirse rahim ağzı kanseri tedavi edilebilir, sadece herhangi bir tıbbi durumda olduğu benzer biçimde, önleme yada erken teşhis devamlı en iyisidir.

Kolposkopi ve biyopsi sonrasında bir hanımda rahim ağzı kanseri olduğu tespit edildiğinde (kanser öncesi değil), daha çok değerlendirme ve yönetim için çoğu zaman uzman bir kanser jinekoloğuna yönlendirilir.

Rahim ağzı kanseri tedavisi, tümörün boyutuna yada evresine bağlı olarak çoğu zaman kanseri çıkarmak için ameliyatı (lokal eksizyon, histerektomi dahil) ve / yada ek kemoterapi ile yada olmadan radyoterapiyi ihtiva eder.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir