HPV Türkiye

7/24 Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0 505 105 34 34

HPV Türkiye Blog Forum

Genital bölgede siğiller

Genital bölgede siğiller, Siğil (kondilom) nedir?

Genital bölgede siğiller, Siğil (kondilom) nedir?, Human papilloma virüs (HPV) enfeksiyonları erkeklerde peniste, kadınlarda vajina vulvada siğillerin çıkmasına sebep olur. Hem de virüsün birtakım çeşitleri rahim ağzı dokusunda değişikliklere ve rahim ağzı kanserine sebep olabilir.

Siğil (kondilom) nedir? Tedavisinde kullanılabilen kremler, siğillerin yakılması ya da cerrahi olarak çıkarılması kadar etkin değildir. Tedavi edilen hastaların %30’unda nüks (tekrar) görülebilmektedir.

Siğil (kondilom) nedir?HPV virüsünün, cinsel yol dışında bulaşma yolları net olmamakla beraber cilt ilişkisi ile bulaş mümkündür. Siğil (kondilom) nedir? Dış genital bölümde yerleşen siğillerden korunmak amacıyla bu bölgeye virüslü bir malzemenin ilişkisinden kaçınılmalı, ortak epilasyon malzemesi tüketimindan uzak durulmalıdır. Siğil (kondilom) nedir? Prezervatif tüketimi, rahim ağzını koruyabilmekte fakat dış genital bölgeyi koruyamamaktadır.

Genital siğil nasıl bulaşıyor? Siğil virüsü bedene nasıl giriyor?

Virüs cinsel temas esnasında sürtünmeye bağlı hasar görmüş deriden bedene girmektedir.
Prezervatif tüketimi geçişi bir oran azaltsa da Siğil (kondilom) nedir? HPV virüsünün bedene girişini ve siğilin bulaşmasını engellemede tamamiyle koruyucu değildir. HPV virüs tipleri

HPV bulaştıktan sonra ne vakit genital siğil meydana çıkar?

Siğil (kondilom) nedir? Cinsel temas ile karşı tarafa geride bıraktığımız HPV belli bir vakit bedende latent (gizli) enfeksiyon olarak kalır.

Bu vakit birkaç hafta ile seneler arasında değişebilir.

Siğil (kondilom) nedir? Bakirelerde de siğil olabilir mi?

Siğil (kondilom) nedir? Evet. Bakire bayanlarda da görülebilir. Virüsün bedene girmesi amacıyla cinsel bölümde mikroskobik olarak hasar lanmış deri mevcudiyeti yeterlidir.

SİĞİL FORUM TÜRKİYE

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Düzenli yapılan Pap Smear testi başlıklı makalemizde Ascus tedavisi, Cin1 ve Cin2 hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author
HPVTurkiye
Kadınlar İçin HPV Tedavisi HPVRAK kullanabilirsiniz. Web sayfası: https://www.hpvrak.com.tr/ TEL:05051053434 Erkekler İçin HPV Tedavisi HPVNEGA kullanabilirsiniz. Web sayfası: https://www.hpvnega.com.tr/TEL:05051053434

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir