Genital bölgede siğiller

Genital bölgede siğiller, Siğil (kondilom) nedir?

Genital bölgede siğiller, Siğil (kondilom) nedir?, Human papilloma virüs (HPV) enfeksiyonları erkeklerde peniste, hanımlarda vajina vulvada siğillerin çıkmasına sebep olur. Hem de virüsün bazı çeşitleri rahim ağzı dokusunda değişikliklere ve rahim ağzı kanserine sebep olabilir.

Siğil (kondilom) nedir? Tedavisinde kullanılabilen kremler, siğillerin yakılması ya da cerrahi olarak çıkarılması kadar etkin değildir. Tedavi edilen hastaların %30’unda nüks (yine) görülebilmektedir.

HPV virüsünün, cinsel yol haricinde bulaşma yolları net olmamakla birlikte cilt ilişkisi ile bulaş mümkündür. Siğil (kondilom) nedir? Dış genital bölümde yerleşen siğillerden korunmak amacıyla bu bölgeye virüslü bir malzemenin ilişkisinden kaçınılmalı, ortak epilasyon malzemesi tüketimindan uzak durulmalıdır. Siğil (kondilom) nedir? Prezervatif tüketimi, rahim ağzını koruyabilmekte fakat dış genital bölgeyi koruyamamaktadır.

Genital siğil iyi mi bulaşıyor? Siğil virüsü bedene iyi mi giriyor?

Virüs cinsel temas esnasında sürtünmeye bağlı hasar görmüş deriden bedene girmektedir.
Prezervatif tüketimi geçişi bir oran azaltsa da Siğil (kondilom) nedir? HPV virüsünün bedene girişini ve siğilin bulaşmasını engellemede tamamiyle koruyucu değildir.

HPV bulaştıktan sonrasında ne zaman genital siğil meydana çıkar?

Siğil (kondilom) nedir? Cinsel temas ile karşı tarafa geride bıraktığımız HPV belli bir zaman bedende latent (gizli saklı) enfeksiyon olarak kalır.

Bu zaman birkaç hafta ile seneler içinde değişebilir.

Siğil (kondilom) nedir? Bakirelerde de siğil olabilir mi?

Siğil (kondilom) nedir? Evet. Bakire bayanlarda da görülebilir. Virüsün bedene girmesi amacıyla cinsel bölümde mikroskobik olarak hasar lanmış deri mevcudiyeti yeterlidir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir