Genital uçuklar nedir? tedavisi nasıl edilir?

Genital uçuklar nedir? tedavisi nasıl edilir? HPV Türkiye.

Genital uçuklar nedir? tedavisi nasıl edilir? Genital uçuklar nedir? tedavisi iyi mi edilir?, Genital uçuk ya da tıbbi olarak ‘Kondilom’ , hpv enfeksiyonu neticesi genital bölümde meydana gelen genital siğillere verdiği isimdir.

Genital siğil ile eş anlamlıdır. Hpv virüsü genital bölge haricinde ağızdan da siğil yapabildiği amacıyla tüm bu cinsel temas ile geride bıraktığımız siğiller kondilom adını alır. Peki, genital uçuk iyi mi anlaşılır? tedavisi iyi mi edilir?

Genital uçuklar, cinsel yolla bulaşan ve human papilloma virüs, HPV adı verdiği bir DNA virüsün namacıyla bulunmuş olduğu iyi huylu cilt lezyonudur. tedavisi iyi mi edilir?

Kondilom emareleri emareleri hastaların büyük evresinde 1-6 ay içersinde başlasa da bir oldukça hastada seneler sonrasında da meydana çıkabilmektedir. tedavisi iyi mi edilir?

Genital uçuk emareleri olarak çoğu zaman dış genital bölümde küçük pütürcükler meydana çıkar. Bu yapılara siğil adı verilir. Bu siğiller kendi doğrulusunda görülebilir ya da elle hissedilebilir. Tedavi eğer olmazsa siğiller uzun bir zaman kalabilir, fakat bu gerektiğince nadirdir. Genel sıksık olarak gelişme ya da yayılma eğilimi gösterirler.

Genital uçuklar nedir? Bulguları:

Perina, vulva, vajen, perinal bölgelerde anormal renk ve şekil farkılıkları ile anormal kabarıklıklar görülmesi, genital bölümde kaşıntı, yanma ya da kanama.

Tanısı İçin Neler Yapılmalıdır:

Asetik asit uygulanarak ciltteki renk farkılıklarınden siğil olup olmadığı anlaşılabilir. Dıştan görünen rastgele bir lezyonun olmadığı hallerde rahim ağzınınbüyüteç aynısı kolposkop-vulvoskop adı verdiği bir aygıt ile incelenmesi ile tanı konabilir.

 

Genital uçuklar nedir? Tedavisi İçin Neler Yapılmalıdır :

Kondilom tedavisinde en oldukça meydana getirilen yöntemler siğillerin yakılması yada dondurulmasıdır. Burada amaç siğillerin tahribidir. Dondurma prosedürü krioterapi olarak da isimlendirilir. tedavisi iyi mi edilir?

Hususi bir krioterapi aygıtı ile sıvı nitrojen yada karbondioksit kullanılarak kondilom dondurma prosedürü yapılır.

Kondilom yakma prosedüründe koter aygıtı, leep aygıtı ya da lazer uygulanır. Krioterapiye gore neticeler daha iyidir. Büyük lezyonlar ameliyat ile çıkarılmayı gerektirebilir. tedavisi iyi mi edilir?

Siğil dondurma hariç başka işlemler amacıyla lokal ya da genel anestezi uygulanabilir.Kondilom ilaçları değişik biçimdedir, kondilom kremler vya solüsyonlar ile tedavi edilebilir. Bu medical lokal tedaviler cerrahi tedaviler ile toplu edilebilir.

Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar Nedir?

Hanımlarda smear testi de kondilomların tanı ve takibinde rahim ağzı kanseri ve displaziler yönünden son aşama önemlidir. HPV ile tanışıklığı olan hanımefendiler, servikovajinal smear testi yaptırmalıdırlar.

Eş tedavisi elzemdir, kondilom tanısı konan bireylerin partnerleri muayene olmalı ve gerek görülürse tedavi edilmelidir. Şundan dolayı enfeksiyonun sık sık tekrardan bulaşması söz hususu olabilir ve kondilom da net tedavi sağlanmamış olur.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir