HPV BULAŞMA YOLLARI NELERDIR!

HPV BULAŞMA YOLLARI NELERDIR!

HPV BULAŞMA YOLLARI NELERDIR! HPV her türlü cinsel ilişki yöntemiyle karşı tarafa bulaşabilir. Düzgüsel vajinal ilişkide penis vajinaya girmese dahi sürtünme yöntemiyle karşı partnere geçebildiği bilinmektedir.

Doğrusu bu durumda bakire bir kıza bile HPV bulaşmış olabilir.

Gene anal cinsel ilişki ile tüm cinsel bölgelere virüs bulaşabilmektedir.  Oral cinsel ilişki ile de virüs ağız boğaz florasına yerleşebilir. Hepimiz ağız içinde de HPV’nin sebep olduğu siğillere de nadiren rastlamaktayız.

HPV virüsü ve genital siğillerden kurtulanların YORUMLARI VE FORUMU OKUMAK İÇİN  FORUM GİRİŞİ 

Bitkisel ürünler kullanmak için ANTİBİYOKS web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ağız içi hücreler fazlaca süratli yinelenme gösterdiği için şükür ki HPV’ nin buraya tutunma şansı daha azca olmaktadır. Gene de oral sex yöntemiyle siğil bulaş riskli devamlı söz mevzusudur.  Bu yöntemler dışındaki bulaş yolları tamamen spekülatiftir.

Doğrusu havlular, aletler ve eşyalardan bir insana HPV bulaşabildiği net olarak söylenemez. Gene siğile ya da siğilli bölgeye dokunmakla da HPV bir insana geçmez.

VİRÜSÜN İNSAN VÜCUDUNDAKİ DÖNGÜSÜ:

HPV’nin bir insana bulaşabilmesi için ne olursa olsun cilt cilt ya da cilt mukoza bir temas şarttır. Gene de sağlam deri ve mukozalardan karşı tarafa virüs geçemez. Ne olursa olsun o cilt yada mukozada ufak de olsa bir sıyrık çizik şarttır.

HPV sadece o sıyrıktan içeri girebilir. Mukozalar vücudumuzun dışarı oluşturulan kapılarıdır ve deriye bakılırsa fazlaca daha ince narin yapılardır. Doğrusu mukozalardan (ağız içi vajina penisin ucu benzer biçimde) bulaş fazlaca daha kolay olmaktadır.

Bu çizikler sıyrıklar yaralar kendiliğinden olabildiği benzer biçimde çoğunlukla ağda epilasyon esnasında bizzat şahıs tarafınca farketmeden de kendisi tarafınca yapılabilmektedir.

Virüs bu sıyrıklardan birinden girdikten sonrasında bazal katman dediğimiz en alt tabakaya kadar ilerler ve buradaki bazal kök hücrelerine tutunur.

Hücre içine girerek ilkin hücrenin stoplazma adında olan iç sıvısını parçalar sonrasında da hücrenin DNA’sına kendi DNA’sını bağlar.

Bu bağlanan DNA’ların sentezlendiği proteinler hücreleri devamlı çoğalmaya zorlamaktadır.

Ve dipten başlayarak epidermisin keratinosit adını verdiğimiz yassı epitel hücreleri yukarıya doğru sırayla enfekte olur.

Enfekte hücreler ise asla durmadan kontrolsüz halde çoğalmaya bağlar. Böylelikle ciltten kabarık siğiller oluşur. Onkojenik tiplerde ise şöyleki değişik bir durum gelişir. Bu virüsler E6 ve E7 protein adını verdiğimiz fazlaca tehlikeli proteinleri de sentezlerler.

Bu proteinler hücrenin tüm müdafa mekanizmalarını çökertir ve hücreyi bütünüyle virüs ele geçirir.

Hücrenin P53 ve Rb genlerinin de bozulmasıyla kanserleşme sürecini başlatırlar. Onkojenik HPV tipleri ile enfekte olmuş hücreler bir halde bazal membranı   geçerek daha derin dokulara nüfuz ederler. Artık bu noktadan sonrasında olayın adı kanserdir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir