HPV DNA Testi Açıklama

HPV DNA Testi Açıklama ve yeni yöntemler.

HPV DNA Testi Açıklama HPV DNA Testi Izahat: Hpv testi fiyatı, Genital siğil Hpv testi sıhhat ocağı, Hpv 16 çıktı, Hpv pozitif fakat siğil yok, Hpv negatif cikti, Hpv testi adam?, Hpv 52 pozitif ne demek?, Hpv testi iyi mi yapılır hanım

HPV tanısı hususi testler uygulanarak konabilmektedir. Sadece genital siğillerin mevcut olması durumunda gözle muayene ile tespit yapılabilir. Bu durumda da HPV DNA Testi HPV enfeksiyonu olduğundan güvenilir olmak için %5’lik asetik asit solüsyonu kullanılmaktadır.

Bu solüsyon kolposkopi esnasında uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra vajina ve serviksin görüntülenmesi için hususi bir alet kullanılmaktadır. Bu alet büyüteç vazifesi görmüş olduğu için detaylı bir araştırma yapabilme imkanı sunmaktadır.

Pap Smear Testi

HPV DNA Testi Pap smear testi serviks kanseri şüphesi üstüne başvurulan bir testtir. Bu kontrol kapsamında serviksten hücre alınmaktadır.

Arkasından da bu hücreler mikroskop vesilesiyle incelenmektedir. Böylelikle kansere dönüşme riski olan hücrelerin tetkiki yapılmış olmaktadır.

Genital siğil Sadece bu kontrol ile detaylı sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Dolayısıyla daha ileri sonuçlar elde etmek isteniyorsa fazladan testlerin yapılması gerekmektedir.

Çoğu zaman doktorlar pap smear testine bakılırsa ileri tetkiklerin yapılıp yapılmamasına karar vermektedirler.

Genital siğil DNA Testi

30 yaşın üstünde olan bayanlar için kullanılan destek testlerden birisi de DNA testidir. Bu kontrol yardımıyla daha detaylı bilgiler edinebilmektedir.

Genital siğil O şekilde ki bazı durumlarda pap smear testinde elde edilmiş bulguların detaylandırılması amacıyla da bu teste başvurulabilmektedir.

Pap smear testi yalnız rahim ağzında bulunan kanserleri saptamak için kullanılabiliyorken DNA testi ile daha kapsamlı bir tarama gerçekleştirilmesi mümkündür.

Genital siğil Tanı Sonrası Yapılacaklar

Eğer HPV enfeksiyonu tespit edildiyse bu durumda hastanın sıkı bir takibe alınması gereklidir. Genital siğil Tertipli olarak hekim kontrolüne gelmesi istenecek olan hasta lüzumlu görülmesi halinde değişik tetkikler ile incelenmeli ve zamanında müdahaleler yapılmalıdır.

Genel olarak bu iki yöntem kullanılarak tanı koyulmaya çalışılmaktadır. Sadece genital siğiller ile ilgili oluşmuş rutin bir kontrol yönteminin bulunmadığını da ifade etmek gerekir.

Genital siğil Göz ile meydana getirilen muayenenin arkasından HPV’den şüphelenilmesi durumunda yukarıda bahsetmiş olduğumuz solüsyonun kullanılması tercih edilmektedir.

Bunun haricinde ise herhangi bir rutin tanı yöntemi bulunmamaktadır. Bunların haricinde boyun, baş, vajina, vulva tümörlerinde de rutin bir yöntemin olmadığını ifade etmek gerekir.

Netice olarak ifade etmek gerekir ki öteki birçok hastalık benzer biçimde HPV enfeksiyonları için de erken tanı son aşama önemlidir.

HPV Virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir