HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

HPV DNA Testi Açıklama

HPV DNA Testi, Genital siğil Kadınlarda, HPV Tanısı Nasıl Konur?,

HPV DNA Testi Açıklama: Hpv testi fiyatı 2019, Genital siğil Hpv testi sağlık ocağı, Hpv 16 çıktı, Hpv pozitif ama siğil yok, Hpv negatif cikti, Hpv testi erkek?, Hpv 52 pozitif ne demek?, Hpv testi nasıl yapılır kadın

HPV tanısı özel testler uygulanarak konabilmektedir. Ancak genital siğillerin mevcut olması durumunda gözle muayene ile tespit yapılabilir. Bu durumda da HPV DNA Testi HPV enfeksiyonu olduğundan emin olmak için %5’lik asetik asit solüsyonu kullanılmaktadır. Bu solüsyon kolposkopi esnasında uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra vajina ve serviksin görüntülenmesi için özel bir alet kullanılmaktadır. Bu alet büyüteç vazifesi gördüğü için detaylı bir inceleme yapabilme imkanı sunmaktadır.

Pap Smear Testi

HPV DNA Testi Pap smear testi serviks kanseri şüphesi üzerine başvurulan bir testtir. Bu test kapsamında serviksten hücre alınmaktadır. Ardından da bu hücreler mikroskop aracılığıyla incelenmektedir. Böylelikle kansere dönüşme riski olan hücrelerin tetkiki yapılmış olmaktadır. Genital siğil Ancak bu test ile ayrıntılı sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Dolayısıyla daha ileri sonuçlar elde etmek isteniyorsa ekstra testlerin yapılması gerekmektedir. Genellikle doktorlar pap smear testine göre ileri tetkiklerin yapılıp yapılmamasına karar vermektedirler.

Genital siğil DNA Testi

30 yaşın üzerinde olan kadınlar için kullanılan yardımcı testlerden birisi de DNA testidir. Bu test sayesinde daha ayrıntılı bilgiler edinebilmektedir. Genital siğil Öyle ki bazı durumlarda pap smear testinde elde edilen bulguların detaylandırılması amacıyla da bu teste başvurulabilmektedir.

Pap smear testi sadece rahim ağzında bulunan kanserleri tespit etmek için kullanılabiliyorken DNA testi ile daha kapsamlı bir tarama gerçekleştirilmesi mümkündür.

Genital siğil Tanı Sonrası Yapılacaklar

Eğer HPV enfeksiyonu tespit edildiyse bu durumda hastanın sıkı bir takibe alınması gereklidir. Genital siğil Düzenli olarak doktor kontrolüne gelmesi istenecek olan hasta gerekli görülmesi halinde farklı tetkikler ile incelenmeli ve zamanında müdahaleler yapılmalıdır.

Genel olarak bu iki yöntem kullanılarak tanı koyulmaya çalışılmaktadır. Ancak genital siğiller ile ilgili oluşmuş rutin bir test yönteminin bulunmadığını da ifade etmek gerekir. Genital siğil Göz ile yapılan muayenenin ardından HPV’den şüphelenilmesi durumunda yukarıda bahsetmiş olduğumuz solüsyonun kullanılması tercih edilmektedir. Bunun haricinde ise herhangi bir rutin tanı yöntemi bulunmamaktadır. Bunların haricinde boyun, baş, vajina, vulva tümörlerinde de rutin bir yöntemin olmadığını ifade etmek gerekir.

Sonuç olarak ifade etmek gerekir ki diğer birçok hastalık gibi HPV enfeksiyonları için de erken tanı son derece önemlidir.

HPV Virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir