HPV virüsü Tarihi 2

HPV virüsü Tarihi 2 Hastalıklar Kronolojik Sıralama II

HPV virüsü Tarihi 2 HPV Kanser Gene meydana getirilen emek harcamalar sonucunda HPV’nin infeksiyona buluğluk çağlarında yol açmış olduğu, birçok insanda bu infeksiyonun belirtileri vermeden geçmiş olduğu fakat kalan kısımlarda klinik hastalık yaparak yada onlarca yıl sonrasında hücrelerde kansere dönüşüme neden olan değişikliklere niçin kanser olduğu saptanmıştır.

HPV virüsü Tarihi 2 ÇÖZÜM ARAYIŞI

Bilimsel niteliği olan informasyon ve detayların ortaya çıkarılması, bilim adamlarının bu virüse karşı korunma yöntemlerine odaklanmasına niçin olmuştur. Sonuçta kansere neden olan HPV tiplerinin belirginleşmesi bu tiplere karşı aşı geliştirme fikri ortaya atılmıştır.

HPV virüsü Tarihi 2 VE İLK HPV AŞISI

Takiben, 2006 senesinde üretilen HPV bulaşmasını engelleyerek rahim ağzı kanserini engellemiş olan aşıların üretimi mümkün olmuştur.

HPV virüsü Tarihi 2 NOBEL ÖDÜLÜ

Kanseri engellemiş olan bir aşının üretilmesinde temel bilgiyi 1983 senesinde ‘Serviks kanserinin sebebi HPV’dir’ diyerek tanımlayan ve araştırmaları ile mevzuya dikkat çeken Dr. Hausen’e 2008 senesinde Nobel Tıp Ödülü verilmiştir.

HPV AŞISI GELİŞİMİ

Dr. Hausen ‘in açmış olduğu yolda HPV virüsünün birçok alt tipi ortaya çıkarılmıştır ve halen keşfedilmektedir. Günümüzde rahim ağzı kanserlerinin %70 sebebi olduğu malum HPV tip 16 ve 18 için aşılar üretilmiştir. Rahim ağzı kanserinden korunma amaçlı üretilen aşıların içinde siğile yol açan HPV tiplerini de içeren aşılar üretilmiştir.

HPV’NİN GÜNÜMÜZDEKİ DURUMU

Mevcud aşılar HPV ile infekte olmayı engelleyici (koruyucu) aşılardır. Bu aşılar haricinde daha ilkin HPV ile enfekte olmuş kişilerin tedavisi için kullanılabilecek aşılar için emek harcamalar yoğun bir halde devam etmektedir.
Gelecek dönemlerde HPV nin niçin olduğu kabul edilen hastalıkların daha da netleşmesi ve bu hastalıklara karşı etkin korunma ve tedavi şekillerinin araştırılması devam edecektir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir