HPV Türkiye

HPV Türkiye Bilgi Paylaşım Forumu

HPV ve Elma Sirkesi

HPV ve Elma Sirkesi Genital siğil tedavisi

Sirke hpv ve siğili yok eder mi? Genital siğil tedavisi nedir?

HPV ve Elma Sirkesi hakkında bilmeniz gerekenler. Bir çok insan elma sirkesinin genital bölgedeki siğillere iyi geldiği zannedilse de maalesef daha çok zararı olduğunun bilincinde değillerdir. Genital siğil tedavisi nedir? okmaya devam edin. HPV ve siğil Elma Sirkesi ile virüs yok olmaz cilt tahriş olduğundan lezyonlar dahada çoğalır yayılır.

HPV den kaynaklı Genital siğil bölgedeki siğiller tahriş oldukça örnek olarak jilet, tüy dökücü krem, ağda, epilasyon, asit tarzı damlalar, veya kremler ile cilt tahriş olur ve virüsü tedavi etmez daha çok  yayılmaktadır. Elma sirkesi oluşumu içinde belirli miktarda az da olsa asit içerdiği için cilti yavaş yavaş tahriş etmektedir. Genital siğil tedavisi için hpvnega ve hpvrak kullanın.

Bazı organik olmayan sirkeler de asit oranı daha fazladır, ve siğilleri de belirli zaman içinde siğiller kuruyup dökülebilirler. Ancak asitten dolayı cilt tahriş olduğundan çoğalarak ve yayılarak daha çok çıkmasına neden olur. Siğillerin ortalama tekrar çıkma süresi 2,5 ay sonrasında genellikle çıkmaya başlar veya çıkmış olur.

HPV ve Elma Sirkesi genital siğil tedavisiHPV Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. HPV ve siğil Elma Sirkesi ile virüs yok olmaz cilt tahriş olduğundan lezyonlar dahada çoğalır yayılır.

HPV virüsünde Dikkat edilecek en önemli hususlar.

Gözle görülür belirti ve ağrının olmadığı durumlarda yeterince korunmamak, ortak eşya kullanmak, tarama ve muayene olmamak cinsel yolla bulaşan hastalıklardan birine yakalanma tehlikesi taşıyor. HPV ve siğil Elma Sirkesi ile virüs yok olmaz cilt tahriş olduğundan lezyonlar dahada çoğalır yayılır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tekrarlanma ve daha ciddi hastalıklara dönüşebilme ihtimalinin yüksektir.

HPV KADINLARDA RAHİM AĞZI KANSERİNE NEDEN OLABİLİR

Tüm dünyada cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında en sık rastlanılan türün HPV (Human Papilloma Virus) virüsüdür. HPV ve siğil Elma Sirkesi ile virüs yok olmaz cilt tahriş olduğundan lezyonlar dahada çoğalır yayılır.

O kadar sık görülür ki

O kadar sık görülür ki, aktif cinsel yaşamı olan bir erkek veya kadının, hayatı boyunca herhangi bir tip HPV ile karşılaşma ihtimali hep yüksek olarak değerlendirilir. Cinsel partnerinizde herhangi bir belirti olmadan bile size bulaştırabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

HPV  genital siğil virüsü öpüşerek geçebilir.

HPV  genital siğil virüsü öpüşerek geçen papilloma (HPV) virüsünün baş ve boyun kanseri vakalarının artışında yüzde 70 sorumlu olduğunu belirterek, öpüşürken dikkat edilmesi önerisinde bulundu.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

About the author
HPVTurkiye
Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir