Rahim kanseri belirtileri Ve HPV

Rahim kanseri belirtileri Ve HPV

Rahim kanseri belirtileri, HPV Kısa sürede hızlı tedavisi, Genital kanser, Makat kanseri belirtileri, Anal kanser belirtileri, Anal kondilom kanseri tedavisi nedir?

Rahim kanseri belirtileri Ve HPV Rahim kanseri gelişen hasta ve hastaların %75’i 50 yaşın üstünde ve menopoz dönemindeki kadınlardır.

Rahim kanserinin en sık emaresi vajinal kanamadır. Tane dönemleri içinde kanama, menopoza girdikten sonrasında yine kanamanın başlaması, tane dönemindeki kanamanın oldukça yoğun olması durumunda ne olursa olsun doktora başvurmalısınız.

Kanama bulgusu erken dönemde karşılaşılan şikâyet olduğundan hastaların %75’i tanıda erken evrededir ve bu hastaların 5 senelik yaşam süresi %90’dır.

Rahim Kanserinde Olağandışı Kanama, Lekelenme yada Akıntı

En sık görülen rahim kanseri emaresi: rahim kanser tanısı konan hastaların averaj % 90’ında, tane tarihlerinde değişim yada iki tane periyodu arası yada menopoz sonrası kanama şeklinde anormal vajinal kanama vardır.

Bu emareler, ara sıra bazı kanserli olmayan durumlarda da ortaya çıkabilir. Sadece, bu şeklinde durumlarda geciktirmeden tabip kontrolü yaptırmanız önemlidir.

Menopoz periyodunu geçiren hanımefendilerin oluşan vajinal kanama, lekelenme yada anormal akıntıları doktorlarıyla paylaşması yararlarına bir davranış olacaktır.

Kansız vajinal akıntı da rahim kanserinin belirtisi olabilir.

Gelen akıntıda kan olmaması, kanser bulunmadığınız anlamına gelmez. Rahim kanserine bağlı oluşan akıntı vakalarının ortalama %10’unda kansızdır. Oluşan anormal herhangi bir akıntının tabip tarafınca denetim edilmesi gereklidir.

Rahim Kanserinde Pelvik Ağrısı ve/yada Kitle ve Kilo Kaybı

Pelviste (kasık bölgesi) ağrı, kitle (tümör) varmış hissi ve çaba sarf etmeden ortaya çıkan kilo kaybı, rahim kanserinin emareleri olabilir.

Bu belirtiler, rahim kanserinin daha ileri evrelerinde sıkça rastlanmaktadır.

Bir kez daha üstüne basarak değinilecek olursa, doktora başvurmakta gecikme hastalığın daha da ilerlemesine zemin hazırlayabilir ve başarı göstermiş bir tedavi olasılığını azaltır.

Rahim Kanserinde Ailesel Geçmiş ve Fizyolojik Muayene

Ailesinde rahim kanseri öyküsü olan hanımefendilerin aile öyküsü olmayanlara nazaran 2 kat daha çok bu hastalığa yakalanma riski vardır.

Ek olarak Lynch sendromu olan hanımefendilerin yaşam boyu rahim kanseri riski 10 kata kadar artmıştır. Rahim kanseri için bir kanser tarama programı olmamakla beraber Lynch sendromlulara yada ailesinde Lynch sendromu öyküsü olanlara senelik kadın-doğum muayenesi tavsiye ederiz.

Rahim kanseri emareleri var ise zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. Doktorunuz hastalığın emareleri, risk faktörleri ve ailenizin tıbbi geçmişi hakkında size sorular yöneltecek, genel fizyolojik muayene ve pelvik muayenesi yapmış olacaktır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir