HPV Virusu Nasıl Bulasır Dikkat!

HPV Virusu Nasıl Bulasır Dikkat! Dikkat edin.

HPV Virusu Nasıl Bulasır Dikkat!, Kolozetten WC den geçer, Havuzdan ve elbiseden geçebilir, HPV Virusü kesin tedavisi, Siğillere kesin çözüm, Bitkisel kürleri nedir?

HPV Virusu Nasıl Bulasır Dikkat! Cinsel yolla bulaşan siğiller kapsamında olan.

Genital siğil HPV virusü (Human papilloma virus) enfeksiyon sonucu oluşan hem hanımda hemde erkekte genital bölgede sonucu gelişen karna bahar görünümünde.

Kimi zaman tek bir bölgede, bezen bir kaç bölgede kimi zaman topluiğne başı kadar küçük 1-2 tane, kimi zaman oldukça sayıda, kimi zaman de 3-4 çapına erişebilen ağrısız, kısmen sert kitlelerdir.

HPV enfeksiyonu ülkemizdede giderek artan çoğunlukla görünmekte. Hem erkekte hemde hanımda ciddi ciddi sıhhat problemleri yaratmaktadır.

HPV virüsü nedir?

“Human papillorna Virüs” daha oldukça hem adam hemde hanım genital bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon icra eden ve kondilom(condyloma acuminatum) adında olan siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna yol açan bir çeşit virüstür.

HPV bir kez vucuda girdiğinde hücreler içine yerleşir ve dönemsel olarak tekrarlıyan enfeksiyonlara neden olur.

HPV virüsü ve buna bağlı genital siğil enfeksiyonu cinsel yolla bulaşan hastalıklar gurubuna yer almasına karşın oldukça nadiren de olsa cinsel ilişki haricinde da bulaşabildiği bilinmektedir.

HPV Virusu Nasıl Bulasır Dikkat!

Virüsün bulaşması kişinin enfekte bölgesinin mesela penis yada hanım dış genital organı benzer biçimde diyer kişinin genital bölgelerine veye ağız makat benzer biçimde bölgelerine deri- mukoza temesı ile bulaşır.

Erkekte HPV virüsü

Rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsünün, erkeklerde de penis kanserine niçin olduğu bilinmektedir.

Çoğu zaman adamların taşıyıcı olduğu ve bu yüzden korunmasınında hanımefendiler kadar mühim bulunduğunu unutmamak gerekmektedir.

Genital siğil adam hastalar için de mühim riskler oluşturmakta olup tespit edildiğinde, süre kaybetmeden tedavi edilmelidir.

HPV Virüsü nasıl belirti verir?

Kuluçka süresi HPV tipi ne bakılırsa değişken olup bulaştıktan sonrasında 2 ay ile 6 yıl içinde tek tek kuluçka devresini takiben hanımda yada erkekte genital bölgede, anüsde, ağıza sayıları ve büyüklükleri değişen siğiller genital siğil, kondilom lezyonları oluşturur.

Yani bazı kişilerde virüsü aldıktan 2 ay sonrasında siğil çıkabildiği bazı kişilerde ise bu virüs senelerce asla brlirti vermeyip mesela 5 yıl sonrasında genital siğil olarak ortaya çıkabilmektedir.

Oral sex ile ağza bulaşabildiği benzer biçimde komşuluk yolu yada anal sex ile makata etrafına yada içine de kondilom genital siğil lozyonları çıkabilmektedir.

Prezarvatif HPV’ de tam koruma sağlamamaktadır.Bu yüzden yalnız peniste değil tüm genital bölgede siğil görünebilmektedir.

Hatta bu siğiller karına, kasıklara ve makat kısmına doğru yayılabilmektedir.

Kısacası cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumuş olan prezarvatif, HPV’de tam koruycu olamamaktadır.

Erkekte HPV’ nin bulaşma riskini ne arttırır?

HPV’nin bulaşmasını kolaylaştıran sebeplerin başlangıcında oldukça eşlilik gelmektedir.

Erken yaşta cinselliğe adım atmak, güvenli olmayan cinsel ilişkiye girmek bu tür HPV virüsüna bağlı kanserlerin hazırlayıcı sebeplerinden bir tanesidir.

Genital siğiller in tanısı deneyimli bir doktor tarafında göz ile kolaylıkla konulabilmektedir.

Şüpeli siğillerde ve/yada tiplendirme yapmak için ise biyopsi yada sürüntü alınarak da tanı koymak mümkündür.

Erkekerde HPV hangi bölgelerde kansere sebep olabilmekte?

Erkeklerde penis kanserine neden olabilen HPV makat bölgesi civarına yerleştiğinde, makat ve kalınca bağırsağın son kısmı olan rektum bölgesinde kansere rastlanabiliyor.

Bunun haricinde HPV, bilhassa oral sex yöntemiyle erkeklerde geniz, bademcik, dil, gırtlak kanserive bazıdurumlarda yiyecek borusu kanserine de niçin olabilmektedir.

Nasıl tedavi edilir?

Erkeklerde Hpv tedavisi kesinlikle yapılmalıdır. Erkekte kondilom tedavisi için en iyi yöntem yakma yöntemidir.

Erkekte kondilom tedavisi için seçenekler sırasıyla koterizasyon, lrrp yada lazer ile doktorun seçeneğine bakılırsa yakma işlemi gerçrekleştirilir.

Tedavide genital siğilleri yakmanın yanı sıra dondurmak, cerrahi olarak çıkarmak ve minik siğillerde hususi kremler sürerek tedavi etme seçeneğide bulunmaktadır.

Erkekte HPV tedavisi seçenekleri içinde yakma yöntemi en kalıcı yöntem olup nüksler kısaca tekrarlar daha azdır.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir