Kadınlarda HPV Virüs Belirtileri!

Kadınlarda HPV Virüs Belirtileri!

Kadınlarda HPV Virüs Belirtileri! HPV virüsüne bağlı lezyonlar erkeklerde daha kolay fark edilirken hanımlarda fark edilmesi birazcık daha zor olsa gerek.

Bunun sebebi hanım üreme organlarının adama gore daha girintili çıkıntılı ve içerde olmasından meydana gelmektedir. Bu sebeple kadınlarda HPV virüsü belirtileri internette araştırmaya girmektedir. Bizde bu mevzuyu anlatacağız.

HPV Nedir? Kadınlarda HPV Virüs Belirtileri!

Açılımı human papilloma virüs olan HPV hem hanımlarda hem erkeklerde genital bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon icra eden ve kondilom (condyloma accuminata) adında olan siğil şeklinde kitlelerin oluşmasına neden olabilen bir çeşit virüstür.

HPV virüsü bir çok virüs şeklinde vücuda birkez girdiğinde hücreler içine yerleşir ve dönemsel olarak tekrarlayan enfeksiyona neden olur.

HPV nasıl Bulaşır? Kadınlarda HPV Virüs Belirtileri!

Dünya üstünde ortalama 10 kişiden 1’inde görülen HPV fazlaca yaygın bir enfeksiyondur.

Esas bulaşma yolu tenden tene temas şeklinde olmakla beraber nadiren de olsa ortak kullanılan alanlarda bulaş tanımlanmıştır.

HPV Virüsü Emareleri Nedir?

Her HPV virüsü ile enfekte olan kişilerde emare olması zorunluluğu yoktur.  Kimi zaman virüs hiçbir vakit herhangi bir emare vermeyebilir. En sık görülen emare çoğunlukla genital bölgede ele gelen ufak ağrısız sert karnabahar tarzında lezyonlardır ki buna halk içinde siğil denir.

HPV’nin niçin olduğu siğilin adı ise kondilomdur. Kondilomlar HPV’nin düşük riskli grupları (çoğunlukla tip 6,11) ile oluşan cilt lezyonlarıdır. Kanser yada kanser öncüsü değillerdir.

HPV virüsünün yüksek riskli grupları (tip 16, 18vs) hanımlarda bilhassa serviks denilen rahim ağzı bölgesinde kanser öncüsü lezyon yada kansere sebebiyet verebilirler. Cinsel ilişki sonrası kanama, geçmeyen fena kokulu akıntılar şeklinde şikayetlerin varlığında vajinal smear testi ile bu lezyonlar ve kanser kanser ekarte edilmektedir.

HPV Virüsün nasıl Bulaştığını Anlayabiliriz?

Bu virüsün kuluçka süresi HPV’nin tipine gore değişken olup bulaştıktan 2 ay ile 6 yıl içinde bir kuluçka devresini takiben hanımda yada erkekte genital bölgede, anüste ağız bölgesinde sayıları ve büyüklükleri değişen siğiller oluşturur.

Kişinin bağışıklık durumu ile ilintili olarak bazı kişilerde kuluçka süresi 2ay civarında iken bazılarında da senelerce hiçbir emaresi çıkmayabilir.

HPV tedavisi nasıl Yapılır?

HPV virüsünün kendisini yok etmek mümkün değildir sadece sebep olduğu durumları tedavi etmekteyiz. Siğiller; yakılarak, dondurularak, cerrahi yöntemle çıkartılarak tedavi edilirken yüksek riskli tiplerin yol açmış olduğu lezyonların derecesine gore değişmektedir.

HPV Genital Siğiller Yardımcı Bitkisel Ürünler

Genital siğiller hakkında öncelikle doktorunuzun dediklerine önem vermeniz gerekir. Ancak genital siğillerden  kurtulanların ne kullandıklarını nasıl iyileştikleriniz ve test sonuçlarının nasıl temiz çıktığı  forumlarda yorumlarını okumak isterseniz Genital Siğiller Forum İyileşenler Girişi Bitkisel ürünlerden faydalanmak isterseniz bitkisel ürünler hakkında ANTİBİYOKS Sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Genital Siğil Forum

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir